Загальний показник інклюзії в Україні складає 7%. Для порівняння, у Норвегії - 90%, в Італії - 99%, у сусідній Польщі - 42%. В Україні 165 000 дітей з особливими освітніми потребами. Але, якщо геть чесно і відверто, точної цифри не може назвати ніхто. Як і дати визначення, що ж таке “особливі освітні потреби”.
Лише близько 6% шкіл в Україні мають інклюзивні класи. 80% сімей розпадається в перші 2-3 роки після народження дитини з інвалідністю. І насамкінець, попри встановлені норми закону і нововведену посаду асистента вчителя в школі, по всій країні катастрофічно бракує спеціалістів з напряму інклюзії.
Для кого цей курс?
Організатори також будуть раді представникам громадського сектору, адміністраторам та власникам інклюзивних центрів розвитку дітей, організаторам інклюзивних культурних проектів, журналістам, які пишуть на такі теми, батькам тощо.
Що отримують учасники?
Під час курсу ви отримаєте, окрім знань та практичних умінь:
Звертаємо Вашу увагу, що для отримання сертифікату необхідно обов’язково відвідати всі лекції під час модулю та пройти відповідну кількість годин практики.
Структура курсу:
Є можливість брати участь як у всьому курсі, так і лише в окремих навчальних модулях.
Що у програмі?
Остаточну програму курсу формуватимемо та підлаштовуватимемо під запит та потреби групи.
У другому та третьому модулі розглянуть:
Серед спікерів: Олеся Яскевич, Наталя Гладких, Тетяна Михайленко, Євгенія Панічевська, Наталія Лебец, Дар’я Герасимчук, Юлія Ярмоленко та багато інших вузько- та широкоспеціалізованих експертів.
А що “після”?
Цей курс є загальним. Після проходження навчання кожен учасник/учасниця можуть обрати свій шлях професійного розвитку:
Максимальна кількість учасників - 30.
Відбір проводиться за результатами розгляду анкет (зокрема, акцент робиться на відповідях на питання “Опишіть, чому вам хотілося б отримати грант на навчання і яким чином ви будете використовувати набуті навички?” та “Якби ви очолювали директорат з інклюзивного навчання у МОН, з яких 3-х речей почали б зміни в цьому напрямку?”)
Курс платний:
1) зарезервувати місце на 2 і 3 модуль - 4000 грн.
2) за окремий модуль - 2200 грн/модуль.
3) у разі участі освітніх команд - по 1500 грн/модуль з людини.
Проживання та проїзд сплачуються учасниками самостійно.
Зареєструватись можна за цим посиланням.
Обговорення