13 682
0
Міністерство освіти і науки запровадило систему професійної підтримки для педагогів Нової української школи.
Про це йдеться в наказі №1313 від 18 жовтня, повідомили на сайті МОН.
Супервізори (професійні помічники) допомагатимуть вчителям, їхнім асистентам, тренерам-педагогам, директорам та заступникам директорів шкіл, а також фахівцям ІРЦ.
Метою супервізорів буде професійний та особистісний розвиток педагогів. Вони, зокрема, допомагатимуть вчителям долати професійні труднощі, протидіяти стресу, запобігати професійному вигоранню та зміцнювати позитивну самооцінку. Супервізія також допомагатиме коригувати освітній процес відповідно до завдань НУШ.
Під час супервізії вчителі матимуть консультації щодо:
Також супервізори зможуть бути фасилітаторами та допомагатимуть налагоджувати педагогіку партнерства.
Дивіться також “Меморандум співпраці батьків, учнів та педагогів”
“Важливо розуміти, що супервізія – це не перевірка чи контроль. Супервізор – це наставник і консультант, який допоможе, підтримає, навчить нового та поділиться досвідом“, – наголосила міністерка освіти і науки Ганна Новосад.
Супервізорів готуватимуть 311 тренерів, які пройшли спеціальне навчання цього року. Супервізорами можуть стати вчителі, тренери, тренери-педагоги, працівники закладів післядипломної педагогічної освіти, методисти, залучені до сертифікації експерти, а також директори шкіл та їхні заступники з навчально-виховної роботи.
Супервізія складатиметься із 1-3 наставницьких циклів, під час яких будуть застосовуватись індивідуальна та групова форми роботи за такими напрямами:
Нагадаємо, Світлана Ройз проводитиме ресурсні зустрічі для директорів шкіл.
Фото: автор – xavigm99, Depositphotos
Обговорення