3 грудня о 11:00 в Українському кризовому медіа-центрі ”ГО “Смарт освіта” та ДУ “Український інститут книги” презентують практичний посібник “Живі письменники. Батькам”, який розміщений у відкритому доступі на сайті “Нова українська школа”.
Посібник вміщує описи 50 дібраних експертами книжок сучасних українських письменників, а також запитання для бесід із дитиною про зміст, ідеї для спільної гри, коментарі психолога. Він стане корисним інструментом для занурення у світ книжок і промоції родинного читання.
Запропоновані в добірці книги стосуються важливих та актуальних тем для дітей 6–10 років. Рекомендовані книжки розраховані на різний рівень читацької компетентності – як для дітей, котрі тільки починають читати, так і для вправних читачів.
Під описом кожної книжки є теги: тематичні (пригоди, тварини тощо) і психологічні (наприклад, дорослішання, пошук свого “я”). За ними батьки можуть обрати найактуальніше для їхньої дитини. Два основні блоки — “Про що поговорити” та “Як із цим гратися” – орієнтуватимуть у напрямах роботи. Ігри та творчі завдання до текстів поглиблять сприйняття і сприятимуть розвитку творчого мислення. Окремі книжки мають додаткові QR-коди, за якими міститься додаткова інформація (анімаційні відео, ігри) або весь текст у відкритому доступі. Книжки на складні теми (втрата, агресія, дискримінація) містять докладні коментарі психолога про те, на що варто звернути увагу під час читання й обговорення.
Експертки, які обирали книжки та описували методи роботи з ними: психологиня Світлана Ройз, письменниці Таня Стус і Марія Артеменко, консультантка з комунікацій та членкиня редакційної колегії видання для молодшої школи “Хрестоматія сучасної дитячої літератури” Іванна Коберник, тренерка НУШ Катерина Волик.
Учасники презентації:
“Живі письменники. Батькам” - спільний проєкт ГО “Смарт освіта” та ДУ “Український інститут книги”, реалізований у партнерстві з Фундацією Дарини Жолдак.
Посібник буде у відкритому доступі на сайті НУШ.
Презентація транслюватиметься на Facebook-сторінках Українського інституту книги, НУШ та Українського кризового медіа-центру, а також на Youtube-каналі Ukraine Crisis Media Center.
Обговорення