3 606
0
ГО “Смарт освіта” розпочала “Національний проєкт: пишемо есе”, який має на меті змінити підходи до навчання письма в українських школах.
За даними УЦОЯО за 2019 рік, 86% українських випускників не вміють добре сформулювати свою думку щодо того питання, яке виноситься для написання власного висловлювання на ЗНО.
52% випускників не можуть навести приклад з літератури чи інших видів мистецтва, 31% отримали 0 балів за критерієм “Аргументи”, 60% випускників мають серйозні порушення логічності, послідовності й несуперечливості викладу.
“Ми прагнемо змінити цю ситуацію і покращити навички учнів висловлювати свою думку на письмі. Та ми розуміємо, що найефективніший спосіб зробити це – змінити підхід до викладання письма в школах загалом, надати вчителям знання, методики, навички й матеріали для ефективного навчання письма. Цей проєкт – моя велика мрія і мрія всієї команди, тому ми щасливі почати його”, – каже голова правління ГО “Смарт освіта” Галина Титиш.
Проєкт передбачає системні зміни, а його кінцевим результатом будуть напрацьовані програми навчання для майбутніх учителів і підвищення кваліфікації для педагогів, які вже працюють, аби охопити якомога більше освітян.
Передбачається три етапи проєкту.
“Написання есе є одним із найефективніших способів навчити чіткого та критичного мислення та допомогти молодим людям зрозуміти, що письмо – це про справжню комунікацію та участь у житті суспільства”, – зазначає виконавча директорка National Writing Project Еліс Ейдман-Аадал.
Майбутніми тренерами, які проходять підготовку з вересня, є працівники шести українських університетів та ІППО (Київський університет ім. Бориса Грінченка, Прикарпатський національний університет ім. Василя Стефаника, Донбаський державний педагогічний університет, Житомирський обласний ІППО), вчителі-практики з українських шкіл, а також журналісти нашого медіа про освіту nus.org.ua.
Результатами впровадження “Національного проєкту: пишемо есе” стануть:
Цей проєкт відбувається за підтримки компанії Grammarly. “Ми радо долучилися до цього проєкту, адже він дуже співзвучний з місією Grammarly – покращувати життя, удосконалюючи комунікацію. Дякуємо ГО “Смарт освіта” за роботу над програмами, які розвивають навички ефективного письма. Віримо в те, що вони допоможуть українським школярам відкривати для себе нові можливості та досягати поставлених цілей!” – зазначають у Grammarly.
Ілюстрація: ГО “Смарт освіта”
Обговорення