Фото: автор – IgorVetushko, Depositphotos
4 604
0
В Україні презентували результати всеукраїнського соціологічного дослідження “Децентралізація управління освітою в територіальних громадах України”.
Дослідження опубліковане на сайті децентралізації.
30,7% управлінців органів місцевого самоврядування (далі – ОМС) сказали, що в них немає стратегічного документа щодо розвитку освіти. Водночас 60,2% відповіли про наявність такого документа.
Більшість управлінців ОМС і ОДА зійшлися в тому, що потребують єдиного стратегічного документа щодо децентралізації управління освіти в Україні – 79,5% і 58,3% відповідно. 20,8% управлінців ОДА і 6,8% ОМС відповіли, що такий документ скоріше не потрібен.
Також більшість управліців ОДА (62,5%) і 60% управлінців органів центральної виконавчої влади (далі – ЦОВВ) заявили, що у сфері управління освітою повноваження відповідних органів чітко розділені між обласним і місцевим рівнями. Проти цього твердження виступили 37,5% управлінців ОДА і 17,5% ЦОВВ. Також по 37,5% управлців ЦОВВ і ОДА заявили про дублювання повноважень органів управління освітою обласного та місцевого рівнів.
Водночас 95,8% управлінців ОДА і 67,5% ЦОВВ відповіли, що законодавство у сфері освіти потребує узгодження щодо повноважень органів влади обласного та місцевого рівнів.
Окремий блок дослідження присвячений підвищенню кваліфікації. Відсотки розподілилися так:
Наступний блок – бюрократизація. Про найбільший обсяг паперової роботи сказали управлінці ОМС і керівники закладів освіти. Також усі опитувані категорії заявили про практику подання тієї самої інформації, але в іншій формі різним органам.
64,8% управлінців ОМС заявили про середній рівень сформованості мережі закладів освіти у громаді. 19,3% заявили про високий рівень, 11,4% і 1,1% – про низький і дуже низький відповідно.
Серед перешкод у формуванні оптимальної мережі закладів освіти:
42% і 42,1% управлінців ОМС та директорів відповідно сказали, що в громаді є практика ухвалення громадського бюджету. 43,2% і 53,1% управлінців ОМС і директорів відповіли, що в закладах освіти відбуваєтсья значне поліпшення освітньої інфраструктури. Ще 44,3% і 39,6% управлінців ОМС і директорів заявили про незначне поліпшення.
Також 88,6% управлінців ОМС сказали, що їхні громади співпрацюють з іншими громадами, зокрема з питань освіти.
Більше дивіться в дослідженні:
Decide_presentation_ZvitДослідження провів Швейцарсько-український проєкт DECIDE. Загалом опитано 6 500 респондентів:
Похибка вибірки:
“Нова українська школа”
Фото: автор – IgorVetushko, Depositphotos
Обговорення