6 623
0
У МОН відбулася нарада “Реформа шкільного харчування: пріоритетні напрямки розвитку в умовах війни та повоєнного відновлення України”. Учасники окреслили стратегію реформування шкільного харчування на найближчі п’ять років.
Про це Міністерство освіти і науки України повідомляє на своєму сайті.
У фокусі уваги були презентація проєкту стратегії реформування системи шкільного харчування на 2023–2027 роки й розгляд пріоритетних проєктів на цей рік.
Стратегія реформування системи шкільного харчування на 2023–2027 роки, яку обговорили учасники, передбачає п’ять основних напрямів:
На зустрічі було представлено аналіз впливу повномасштабної збройної агресії на систему шкільного харчування. Так, за даними ДНУ “Інститут освітньої аналітики”, у 2022–2023 навчальному році працюють 12 926 закладів загальної середньої освіти. З них у 8 726 (67,5%), функціонують харчоблоки.
В опитуванні взяли участь майже 8 тис. шкіл (61%). З них у 301 закладі внаслідок воєнних дій пошкоджено або зруйновано приміщення харчоблоку; 232 заклади втратили обладнання через воєнні дії та/або окупацію.
Серед найбільших проблем закладів освіти такі:
У результаті аналізу та обговорень команда реформи шкільного харчування сформулювала таку візію на 2027 рік:
Визначили чотири стратегічні мети:
У 2022 році відбулося навчання тренерів для підвищення кваліфікації кухарів шкільних їдалень. 87 працівників профтехосвіти взяли участь у проєкті щодо підготовки таких тренерів. У результаті було розроблено освітню програму підвищення кваліфікації для тренерів з реформи шкільного харчування.
Цьогоріч розпочато проєкт “Кулінарні хаби” зі створення трьох осередків для підвищення кваліфікації й розвитку кухарів шкільних їдалень на базі закладів професійної освіти у Полтавській, Тернопільській та Сумській областях; організовують навчання 60 тренерів (майстрів виробничого навчання) для проведення курсів підвищення кваліфікації кухарів шкільних їдалень у пілотних регіонах; розробляють комплекс навчальних і методичних матеріалів для працівників харчоблоків.
У планах – масштабувати кулінарні хаби Україні, навчити понад 500 тренерів (майстрів виробничого навчання), оновити комплекс навчальних і методичних матеріалів для працівників харчоблоків, педагогічних працівників за професією “кухар”, “кухар шкільного харчування”.
Читайте також: “Реформа шкільного харчування продовжиться попри повномасштабну війну”.
Слава Україні!
Героям слава!
Переможемо!
Фото: інформаційно-аналітична газета “Проскурів”
Обговорення