593
0
Росіяни передали до тимчасово окупованого Луганська 5 тисяч примірників пропагандистського видання “Чорна книга. Звірства сучасних бандерівців – українських неонацистів. 2014–2023”.
Про це розповіли на порталі “Суспільне”, посилаючись на допис пропагандистського каналу “Луганск 24”.
Зазначається, що книги видало російське військово-історичне товариство й вони мають потрапити до бібліотек і закладів освіти тимчасово окупованої Луганщини. Як стверджують на сайті товариства, перші 250 примірників вони відправили до Луганська ще в червні 2023 року.
За твердженням авторів, у книзі “наведені свідчення про тортури, розбої та вбивства, скоєні збройними формуваннями України, фрагменти матеріалів слідства, фотографії, свідчення жертв та очевидців”.
Серед “злочинів”, описаних у “Чорній книзі”:
Окупаційний “міністр культури “ЛНР”” Дмитро Сидоров стверджує, що “книга повністю документальна, у ній немає жодного ліричного слова, лише факти”.
Видання складається з двох частин і передмови, автором якої є міністр оборони росії сергій шойгу.
У ній посадовець країни-агресора стверджує, що хрести на техніці ЗСУ символізують нацистську свастику, а українське гасло: “Слава Україні! Героям Слава”, – не що інше, як “нацистське привітання”. Крім того, за твердженням шойгу, “українські військові є беззаперечними злочинцями, а тому над ними в росії тривають судові процеси”.
“У цій “Чорній книзі” наведені страшні свідчення і факти катувань, насильств, убивств, що здійснюють укронацисти і військовослужбовці ЗСУ. (…) Чинний в Україні режим буде повалено, а зло, яке він спричиняє росії, самому українському народу й усьому світу, буде покарано”, – ідеться в передмові.
Видання є продовженням іншого “творіння” російського військово-історичного товариства “Чорна книга. Звірства бандерівців”, у якій пропагандисти розповідають про “злочини українців, скоєні в роки Великої Вітчизняної війни та після неї”.
Читайте також: “України немає, а любити треба росію”: як країна-агресорка перевиховує наших учнів в окупації через підручники”.
Титульне фото та фото в тексті: “Суспільне”
Обговорення