1 538
0
У 2023-2024 навчальному році дисципліни духовно-морального спрямування вивчають 518 108 школярів і школярок, що становить 12,5% від загальної кількості учнів.
Про це під час конференції “Духовно моральне виховання в умовах війни” повідомив голова Громадської ради з питань співпраці з церквами та релігійними організаціями при Міністерстві освіти і науки України Володимир Марущенко.
Він зазначив, що сьогодні в Україні існує декілька відповідних програм для учнів 1-11 класів, зокрема:
Крім того, у 5-6 класах багатьох закладів освіти держави запровадили предмет “Культура добросусідства”, що також має морально-етичне спрямування, а окремі регіони впроваджують власні дисципліни.
“На сьогодні є законодавчі та методичні засоби, щоб предмети духовно-морального спрямування викладали не тільки в середній школі, а й у дошкільних закладах освіти та вишах”, – зазначив Володимир Марущенко.
За його словами, протягом останнього року кількість шкіл, у яких здійснюють викладання предметів духовно-морального спрямування, зросла на 1,5% й становить 27% від загальної кількості ЗЗСО держави. Найбільше зростання зафіксували в:
Як зазначив Володимир Марущенко, така позитивна тенденція спостерігається вперше з 2016 року, адже тоді “почався неухильний спад предметів духовно-морального спрямування”.
Наразі лідерами за кількістю закладів освіти, охоплених викладанням відповідних дисциплін, є:
Щоправда, попри загальну позитивну тенденцію, у деяких регіонах відбулося скорочення шкіл, де здійснюють викладання дисциплін духовно-морального спрямування, зокрема, це Волинська й Львівська області.
Читайте також: “Біблійні заповіді, вегани, обряди й паломництво: що вчать на уроках релігії в Україні та за кордоном”.
Титульне фото: Галина Терещук, “Радіо Свобода”
Обговорення