1 143
0
Є випадки, коли українські вчителі, які на тимчасово окупованих територіях впроваджують російські освітні стандарти, отримують виплати за простій від України й одночасно зарплату від окупаційної влади.
Про це йдеться в дослідженні “Умови праці вчителів і вчительок: вплив війни та перспективи змін”, яке провів аналітичний центр “Cedos”.
Ознайомитися з повним текстом звіту за результатами дослідження всі охочі можуть за посиланням.
Згідно з результатами дослідження, в Україні відкриття кримінальних справ щодо колабораційної діяльності освітян не надто поширене. Зокрема, за інформацію з відкритих джерел, кількість таких випадків нині становить менше ніж 100, а винесених обвинувальних вироків – лише кілька десятків. Найчастіше обвинувачення отримують особи, які, співпрацюючи з російською окупаційною владою, обіймали посади в управлінні або в адміністраціях закладів освіти. Частина з них досі залишається на ТОТ, а отже, вони отримують вироки заочно.
Зараз рішення про те, чи продовжуватимуть педагоги, які перебувають на ТОТ і співпрацюють з ворогом, отримувати виплати за простій від України покладені на керівників шкіл і управління освіти громад.
За результатами дослідження, директори сьогодні мають три різні підходи до розв’язання цієї проблеми:
Однак, звільнити педагога чи педагогиню, яка впроваджує на ТОТ російські освітні стандарти, без рішення про колабораційну діяльність суду України, немає жодних правових підстав. Тому директори й позначають таких осіб як “працівників, чиє місце перебування не встановлене”, аби вони не отримували виплати від України.
Аналітики також зазначають, посилаючись на дані Офісу освітнього омбудсмена, що є випадки, коли педагоги, щодо яких є свідчення про роботу за російськими стандартами, але немає відповідного рішення правоохоронців, вимагають оплати за простій у судовому порядку.
Крім того, за даними дослідників, бувають ситуації, коли адміністрація школи також перебуває в окупації й приховує, що заклад освіти працює за вказівками окупаційної влади. Директор оформлює вчителям простій і вони без проблем отримують заробітну плату й від України, і від росіян.
Раніше ми розповідали, як окупанти працюють із педагогами-колаборантами на ТОТ і що загрожує таким освітянам.
Титульне фото: “Трибун”
Обговорення