Теми статті: батькам
11 Червня 2024
2 879
0
Літо – у розпалі, шкільне навчання – позаду, а батьки – в активному пошуці можливостей, як організувати дитяче дозвілля. Повноцінний якісний відпочинок зараз має важливе значення, адже діти третій рік живуть в умовах стресу та тривог. На жаль, дехто втратив рідних на війні чи був змушений переїхати з рідного дому. Є діти, які мають не лише психологічні, а й фізичні травми, спричинені війною.
Редакція “НУШ” промоніторила, які є варіанти безплатного дитячого оздоровлення. У матеріалі ділимося:
Минулого літа Міністерство соціальної політики України запустило пілотний проєкт “єОздоровлення“. Це дало змогу відпочити й оздоровитися в Карпатах майже 2 000 дітей із малозабезпечених родин.
[Малозабезпеченими сім’ями є ті, які з поважних або незалежних від неї причин мають середньомісячний сукупний дохід, нижчий від прожиткового мінімуму для сім’ї].
Проєкт передбачає, що “гроші ходять за дитиною” – батьки отримували кошти на спеціальну картку та самі оплачували путівку в одному із закладів, які пропонувало на вибір Мінсоцполітики.
“Проєкт унеможливлює ручний розподіл путівок з усіма його наслідками – непрозорістю “недоходженням” путівок до дітей, на яких вони призначені. По-друге, принцип “гроші ходять за дитиною” завжди створює конкуренцію на ринку, якої б сфери він не стосувався. Наша мета – щоб заклади пропонували конкурентні умови оздоровлення та в них була мотивація надавати послуги якісніше”, – розповідала Оксана Жолнович, міністерка соціальної політики.
Принцип “гроші ходять за дитиною” зберегли й цього року.
Так само без змін залишився й алгоритм отримання путівки через проєкт “єОздоровлення”:
Сума виплати на одну дитину становить 15 980 грн (п’ять прожиткових мінімумів для дітей віком 7–18 років).
Цього року перелік закладів для дитячого відпочинку значно розширився:
Путівки через “єОздоровлення” можуть отримати:
❗Отримати путівку можна за умови, якщо дитина не отримувала в поточному році путівки до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, придбаної коштом державного або місцевого бюджетів.
Якщо малозабезпечена родина має дітей з інвалідністю або має статус багатодітної, то фактично нікуди не треба йти, щоби перевірити, чи є можливість для дитячого оздоровлення.
Сповіщення про це має надійти;
Перевірити, чи має родина право скористатися програмою “єОздоровлення”, можна на сайті Мінсоцполітики.
Цього року уряд розширив перелік категорій дітей, які можуть оздоровитися безплатно в таборі “Артек” (у Буковелі або в Пущі-Водиці).
Тепер на безплатний відпочинок в “Артеку” мають право:
До речі, родини ВПО теж можуть отримати сповіщення про можливість безплатного відпочинку дітей через “Дію”. Батьки чи законні представники дитини, які не мають застосунку, мають отримати повідомлення про цю можливість від органів соцзахисту (за місцем обліку як ВПО).
Крім “Артеку”, діти зі згаданих категорій можуть отримати безплатні путівки до інших дитячих оздоровчих таборів вищої категорії, що внесені в реєстр майнових об’єктів оздоровлення та відпочинку дітей та розташовані в карпатському регіоні.
❗Табір “Артек” не є учасником проєкту “єОздоровлення”.
Як пояснюють у Національній сервісній службі України, категорії дітей, які мають право на безплатний відпочинок, обирали з урахуванням можливостей держави, наскільки вона може забезпечити повну оплату путівок для їхнього відпочинку та оздоровлення.
У разі виникнення додаткових питань про можливості дитячого оздоровлення дітей можна звернутися за консультацією до Національної соціальної сервісної служби – (044)289–87–89.
За уточненням інформації можна звернутися до обласних департаментів соціальної політики (переглянути їхні контакти можна за посиланням) або до регіональних підрозділів соціального захисту населення.
Інна Лиховид, “Нова українська школа”
Титульне фото: МрійДій, tvoemisto.tv
Обговорення