21 602
0
Нещодавно Міністерство освіти і науки України оприлюднило для громадського обговорення проєкт змін до Типової освітньої програми для 5–9–х класів НУШ. Утім, запропоновані оновлення викликали в соцмережах хвилю критики як з боку освітян, так і з боку батьків.
На своїй сторінці у Facebook МОН опублікувало роз’яснення, у якому, зокрема, йдеться про те:
Як розповіли в МОН, проєкт Типової освітньої програми визначає мінімальну кількість годин для всіх освітніх галузей, яка:
Крім того, у проєкті типового навчального плану виокремили резерв годин, які можна додавати до різних предметів та інтегрованих курсів у межах максимальних показників для освітньої галузі.
Сьогодні, аби це реалізувати, школа спочатку має зменшити рекомендоване навантаження до мінімального, а потім перерозподілити години на потрібні галузі. У новій редакції, як розповіли в МОН, резерв годин уже створили, тож закладу освіти достатньо буде лише скористатися ним для побудови власного навчального плану.
Наприклад, педагогічна рада школи вирішила, що через переривання навчання повітряними тривогами умовний 7 клас має освітні втрати з:
Отже, школа зможе збільшити кількість уроків із цих предметів у такий спосіб:
Або ж, наприклад, діагностичне тестування у 8 класі показало, що учні стали гірше вчитися з:
Час для роботи з освітніми втратами з цих предметів також можна взяти з резервних годин й перерозподілити так:
Як розповіли в МОН, збільшення кількості годин для вивчення різних предметів та інтегрованих курсів до межі, яка визначена в чинній освітній програмі, буде фінансуватися з державного бюджету.
Рішення про перерозподіл годин має ухвалити педагогічна рада, яка й затверджує освітню програму школи.
“Це зроблено для того, щоб заклад освіти міг гнучко підходити до формування навчального плану для окремого класу”, – пояснили в МОН.
Крім того, резерв годин можна буде також використати для
Нагадаємо, що громадське обговорення змін до Типової освітньої програми триватиме до 20 червня. Ознайомитися з текстом документа можна нижче або за посиланням.
Зауваження та пропозиції до проєкту всі охочі можуть надіслати в довільній формі на електронну адресу: [email protected].
Раніше ми розповідали, що МОН оприлюднило офіційні таблиці для перезарахування оцінок із закордонних шкіл.
Титульне фото й інфографіка в тексті: МОН
Обговорення