3 123
0
Для учнів 10–11-х класів розробили проєкт модельної навчальної програми “Захист України”. Після експертизи оновлена програма має отримати гриф “Рекомендовано” та відповідний наказ до затвердження від Міністерства освіти і науки України.
Про це повідомило МОН.
Ознайомитися з повним текстом документа можна нижче або за посиланням.
Як розповіли в МОН, оновлений проєкт програми “Захист України” відображає реалії та виклики, з якими нині стикається наша держава.
Зокрема, її особливостями є:
Раніше ми також публікували велике інтерв’ю з міністром освіти і науки України Оксеном Лісовим та народною депутаткою й співавторкою оновленої програми Інною Совсун, де вони розповіли про основні зміни в курсі “Захист України”. Матеріал доступний за лінком.
Так, у програмі для 10 класу передбачені 6 модулів:
В 11 класі учні та учениці також вивчатимуть 6 модулів:
У МОН розповіли, що ключовий акцент проєкту програми полягає в практичній підготовці школярів і школярок. Адже кожен модуль передбачає засвоєння й відпрацювання конкретних навичок. Крім того, наповнення кожного розділу сформували на основі консультацій і обговорень з освітянами, експертами у сфері оборони та десятками організацій, серед яких:
“Війна та військо – це не абстрактні сутності десь там на іншій планеті. Це реальність, У якій, на жаль, ми всі живемо. Як зрозуміти цю реальність, яке твоє місце в ній на індивідуальному рівні, на рівні міста чи села та на рівні держави, а також, що ти маєш і можеш зробити як громадянин чи громадянка для власної та національної безпеки – з цими питаннями працюватимуть на уроках “Захисту України”, – пояснила народна депутатка й співавторка проєкту оновленої програми Інна Совсун.
Вона також розповіла, що в програмі виокремили тему ролі захисників і захисниць у суспільстві. Це, на думку Інни Совсун, дасть змогу не лише традиційно прищепити підлітками повагу до воїнів “у форматі вітання на 14 жовтня чи 6 грудня”, але й донести, що все українське суспільство має адаптуватися до потреб військових і ветеранів, забезпечити підтримку, повагу та вдячність не словами, а діями.
Ще одним пріоритетом оновленої програми, за словами Совсун, є дати школярам і школяркам уявлення, що таке сучасна війна.
“Військове лідерство та ухвалення рішень на основі підходів НАТО, а не радянської армії, роди та види озброєнь, роль дронів і зв’язку, медицина на полі бою, інформаційна війна – ці теми допоможуть учням і ученицям зрозуміти, що саме відбувається під час оборони країни, які цінності, знання та навички для цього необхідні”, – додала вона.
Proyekt.prohramy.Zakhyst.Ukrainy-22.07.2024Нагадаємо, що уроки “Захисту України” для учнів 10–11-х класів проводитимуть раз на місяць упродовж цілого дня.
Для навчання школярів і школярок створять спеціально обладнані осередки, де учні зможуть практикувати набуті знання. Про те, які обладнання й матеріали закуплять для освітніх центрів читайте за лінком.
Крім того, для старшокласників проводитимуть обов’язкові
Проєкт оновленої програми також передбачає можливе проведення навчальних екскурсій, ігор, створення проєктів тощо.
Раніше ми також розповідали, що в межах оновлення “Захисту України” стартував процес підготовки тренерів, які потім передаватимуть свої знання вчителям із регіонів, підвищуючи їхню кваліфікацію.
Читайте також: “Дівчата і хлопці разом “літають” на дронах та стріляють у тирі: як громада на Київщині осучаснює викладання “Захисту України””.
Титульне фото – M&M Photography, Стрий
Обговорення