12 043
0
Міністерство освіти і науки шукає школи, які готові пілотувати інтегрований курс “Природничі науки” для 10-х класів.
Про це повідомили на сайті МОН.
Розпочати навчання за курсом можна буде з 1 вересня цього року.
“Експериментальні програми розроблено для класів суспільно-гуманітарного, спортивного та художньо-естетичного спрямування. Через це курс може викладатися лише для учнів, що не планують складати ЗНО із природничих предметів. Викладати курс можуть вчителі природничих предметів без обов’язкового проходження курсів підвищення кваліфікації“, – йдеться у повідомленні.
Впродовж пілотування планують розробити підручники й посібники для учнів, методичні посібники для вчителів, веб-сайт інформаційно-комунікаційної та дидактичної підтримки курсу.
“Також відбуватиметься апробація методик інтегрованого навчання та розроблятиметься інструментарій для моніторингу й перевірки якості природничих знань учнів, ефективності методик і засобів навчання“, – додати у міністерстві.
Колегія МОН схвалила 4 проекти навчальних програм інтегрованого курсу:
“Кожна програма у власний спосіб реалізує змістові лінії державного стандарту. Наприклад, програми першого і другого проекту побудовані так, щоб пояснити особливості природних явищ та технологічних процесів з позицій кожної з природничих наук.
Програма третього проекту акцентована на дослідження причинно-наслідкових зв’язків, що зумовили сучасний спосіб життя людства, та їхній вплив на можливе майбутнє, а програма четвертого проекту пропонує модульний підхід до вивчення природничих предметів“, – пояснили у МОН.
Після завершення кожної з програм учні, які не спеціалізуються на природничих науках, мають сформувати цілісне уявлення про світ, отримати уявлення про широкий спектр наукових ідей астрономії, біології, географії, економіки, фізики і хімії.
Також згодом оголосять конкурс на найкращі навчальні матеріали до уроків з інтегрованого курсу.
Щоб долучитися до пілотування інтегрованого курсу “Природничі науки”, школа має звернутися до місцевого органу управління освітою.
Окрім того, у пілотуванні курсу школам можуть допомагати Інститути післядипломної педагогічної освіти.
Фото: автор – Anthony, pexels.com
Обговорення