Напишіть нам

Всі проєкти

Всі теми

24 Жовтня 2019

Усесвітній День Гідності в Україні

Усі ми – як дорослі, так і діти – постійно стикаємося з необхідністю і можливістю вибору: якими бути, із ким і як спілкуватися, як вчинити в тій чи іншій ситуації.

Це рішення зрештою формує не лише наш світогляд, але й визначає світ довкола нас: спочатку в школі, виші, а пізніше – на роботі, вдома, у родині, країні і в глобальному суспільстві в цілому.

Усесвітній День Гідності (Global Dignity Day, www.globaldignity.org) – це незалежний, соціальний, політично й релігійно нейтральний проєкт, мета якого – подвигати молодь, учнівство й студентство керуватися почуттям власної гідності у своїх повсякденних діях.

Ця унікальна ініціатива була запропонована у 2006 році членами спільноти Молодих глобальних лідерів (Young Global Leaders) Усесвітнього економічного форуму (World Economic Forum): спадковим принцем Хоконом (Норвегія), професором Пеккою Хіманеном (Фінляндія) і засновником неурядової організації “Оперейшн Хоуп” Джоном Хоупом Браєнтом (США).

День гідності є одноденним дискусійним курсом, який проводиться для вчительства, учнівства й студентства.

Волонтеріат заходу – представники й представниці науки, культури, медій, бізнесу, молоді лідерки й лідери – спільно з педагогами представляють основні принципи гідності, діляться історіями з власного життя, модерують обговорення цієї теми, а також допомагають молоді намітити, що саме варто зробити протягом наступного року для посилення відчуття власної гідності й поваги до інших людей.

Як відбувається Всесвітній День Гідності? Дізнайтеся та отримайте уявлення, подивившись коротке промо-відео:

У 2019 році Global Dignity Day проводиться одночасно вже у понад 80-ти країнах світу та планує зібрати 865 000 молодих учасниць і учасників.

“Ми сподіваємось, що цього року подія відбудеться у дуже багатьох країнах, і понад мільйон людей візьмуть участь у заходах із нагоди Всесвітнього Дня Гідності.

Наразі, щоб усе спрацювало, я думаю, що дуже важливо подумати про три речі.

По-перше, що кожен і кожна з нас – досить хороша людина така, яка є. І учнівство може змінити світ, учні й учениці впливають на інших людей. Як вони використають свої лідерські якості?

По-друге, всі ми повинні визнати, що нам як людям властиві гідність і цінність. Просто через те, що ми люди.

І по-третє, я думаю, що важливо, аби учнівство думало про те, що вони підтримують, за що борються і що збираються робити наступного року конкретно, щоб допомогти реалізувати нагальні питання руху”, – наголосив у щорічному зверненні крон-принц Норвегії Хокон.

До державного свята Дня Гідності та Свободи з 21 листопада до 9 грудня Україна уп’яте долучиться до Всесвітнього Дня Гідності, у якому за 4 роки вже взяли участь понад 100 000 учасниць і учасників із 1 000 закладів освіти.

Це відбудеться завдяки зусиллям команди спільноти відповідального вчительства EdCamp Ukraine під патронатом Міністерства освіти і науки України та за сприяння проєкту USAID “Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції в Україні ВзаємоДія”. Ще у жодній країні Європи не збиралося довкола історій про гідність стільки людей одразу!

Цього року українським освітянам традиційно пропонується версія уроку з оновленими інструментами і матеріалами.

На підтримку ініціативи виступила міністерка освіти і науки України Ганна Новосад та закликала освітян і всіх небайдужих долучитися до проведення цього спеціального уроку в закладах освіти.

“Для мене гідність – це повага до прав людини, повага до її особистості, незалежно від того, який вона має соціальний статус, соціальний бекграунд, звідки вона родом, де проживає. На мою думку, одним з найбільших проявів гідності за останні роки був Майдан, коли в грудні 2013 року десятки студентів вийшли на вулиці відстояти своє право на гідність і відстояти право країни обирати цивілізований шлях. І я саме цю історію, цей проєкт гідності дуже ціную” – звернувся до освітян Ганна Новосад.

Минулорічні слова учасників і учасниць події про Гідність, які змушують замислитися:

“Гідність – це коли твої вчинки говорять за тебе краще, аніж будь-які слова” (Валерія, 10 років, Черкаси);

“Гідність – це сонце, яке знаходиться у серцях кожного і кожної” (Анастасія, 12 років, с. Судилків Хмельницької області);

“Гідність – це коли ти не смітиш, виконуєш правила і вмієш дружити” (Артем,
6 років, Київ).

Більше про враження і результати Дня Гідності в Україні 2015-2018 р.р. можна дізнатися на спеціально створеній сторінці Global Dignity Ukraine, а також використовуючи хештеги #gdignity
та #gdignityUkraine.

Встановити спеціальні символічні визначники приналежності до Всесвітнього Дня Гідності можна за посиланнями: обкладинка та аватарка.

“Усе в житті взаємопов’язане. Усі ми невідворотно потрапляємо у мережу взаємозалежності, усіх пов’язує між собою єдина нитка долі: те, що безпосередньо впливає на одну людину, здійснює опосередкований вплив і на решту людей. І наша гідність також пов’язана із гідністю людей, які довкола нас. Усесвітній День Гідності уп’яте об’єднує хороших людей з усіх, навіть найдальших, куточків України – щоб ми всі в один час подумали, як можемо ставати більш гідними людьми”, – зазначив Олександр Елькін, Голова Ради ГО “ЕдКемп Україна”, координатор Всесвітнього Дня Гідності в Україні, радник міністерки освіти і науки України.

Цього року команда EdCamp Ukraine знову запрошує адміністрації шкіл і вишів, педагогів, волонтерів і волонтерок, – які вже долучалися до цієї унікальної ініціативи, і які ще не мають такого досвіду, – до участі у Дні Гідності. Подію можна організувати у будь-який день символічного проміжку: з 21 листопада – День Гідності та Свободи України до 9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією.

ОСОБЛИВІСТЮ УРОКУ-ДИСКУСІЇ ЦЬОГО РОКУ стане компонент “Гідність у дії!”, який забезпечують партнери події:

  • нові антикорупційні інструменти для застосування в школі від проєкту USAID “Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції в Україні ВзаємоДія”, а також підкажчик “Корупція чи ні? Щоденні запитання про доброчесність, етику та протидію корупції у шкільному середовищі”, що допоможуть говорити про недоброчесні вчинки і таке явище, як корупція, а також способи її попередження й подолання;
  • ідеї щодо ознайомлення з Цілями сталого розвитку від ПРООН в Україні, щоб говорити з учнівством про Землю, як наш спільний дім;
  • кілька активностей від команди Університету Еморі та Громадянської служби миру
    в Україні – GIZ за мотивами програми соціально-емоційного і етичного навчання, що допоможуть розвивати стійкість, співпереживання і взаємозалежність;
  • марафон написання листів від Amnesty International в Україні на підтримку сміливих дітей і підлітків з різних країн світу, які борються за права людини, серед яких: Ясаман з Ірану, яка насмілилася боротися за права дівчат і жінок – перш за все, за право на індивідуальність, право не носити хіджаб; Сара і Шон з Греції, які, допомагаючи біженцям із Сирії, самі зазнали переслідування з боку влади Греції
    за свою волонтерську діяльність;
  • презентації нових історій про досягнення жінок від Представництва
    в Україні Фонду імені Гайнріха Бьолля, що допоможуть привернути увагу
    до видимості і гідності жінок;
  • гейміфіковані матеріали від Анастасії Дьякової для роботи з підлітками щодо безпечної сексуальної поведінки в інтернеті, що представлені у форматі “просто роздрукую і проведу гру”, а також деталізований план бесіди з підлітками на тему надсилання оголених фото;
  • відеосвідоцтва жертв Голодомору й Голокосту від USC Shoah Foundation
    та ZACHOR Holocaust Remembrance Foundation, які можна використовувати
    з навчально-виховною метою.

За надісланими підсумками про проведення уроку буде розіграно комплекти для заснування і розвитку у 2020 році книжкових лабораторій змін
“Зі сторінок у життя” (у рамках ініціативи ГС “Міжнародний інститут інтегрального розвитку” і EdCamp Ukraine #книгоНУШ).

Для того, щоб організатори могли запросити вас на орієнтаційний вебінар, необхідно зареєструватись до 23:59 05 листопада.

Усі, хто візьмуть участь у події, отримають безкоштовно докладні методичні рекомендації та спеціально розроблений робочий зошит (путівник) для учнівства, сертифікати для учасників/-ць, перекидні настільні календарі “Хороша людина”, а також підтримку української команди #gdignityUkraine.

Якщо у вас виникнуть запитання, будь ласка, пишіть на [email protected]
або на сторінці у Facebook.

Уся інформація також доступна у документі за цим посиланням.

Ця публікація стала можливою завдяки підтримці американського народу через Агентство Сполучених Штатів з міжнародного розвитку (USAID). Зміст цієї публкації є виключною відповідальністю громадської організації “ЕдКемп Україна” і необов’язково відображає погляди USAID чи Уряду Сполучених Штатів.

Підписуйтесь на наші Facebook та Viber

Місце

Час

21 листопада

Організатор

USAID, Міністерство освіти і науки України, Global Dignity, EdCamp Ukraine

Вартість

безкоштовно

Хочу на подію

Обговорення