Напишіть нам

Всі проєкти

Всі теми

27 Листопада 2024

Космічна спадщина України: школярів запрошують взяти участь у конкурсі творчих робіт і тематичних онлайн-лекціях

Школярів і школярок віком від 10 до 16 років запрошують долучитися до всеукраїнського конкурсу “Космічна спадщина UA”. А також відвідати серію безплатних пізнавальних лекцій від експертів у галузі космічних досліджень, історії та космічної спадщини.

Про це на своїй Facebook-сторінці повідомили одні з організаторів проєкту – ГО “Асоціація Ноосфера”.

Перша освітня онлайн-зустріч відбудеться 28 листопада о 17:00 в Zoom. Її проведе Олександр Бурлака – автор Universe Space Tech і кандидат технічних наук, що вже понад 10 років популяризує науку в Україні. Зареєструватися для участі в заході можна за посиланням. Лекція орієнтована на підлітків від 10 до 16 років, на яких, окрім цікавої інформації, чекає також вікторина з подарунками.

Подати роботи на конкурс “Космічна спадщина UA” підлітки можуть до 15 грудня (включно).

Для цього слід:

Щоб взяти участь у проєкті, школярам і школяркам необхідно розповісти про своє бачення матеріальної та нематеріальної космічної спадщини України. Це можуть бути відомі чи маловідомі діячі, знакові локації, будівлі, музеї, пам’ятники й підприємства, а також ідеї щодо збереження та примноження цієї спадщини.

Роботи учасників і учасниць оцінюватимуть у 5 номінаціях:

  1. малюнок – роботи можуть бути створені в різних художніх техніках (акварель, гуаш, аплікація тощо) або за допомогою будь-яких графічних редакторів. Вони можуть зображати об’єкти космічної спадщини України, методи збереження спадщини, абстрактне уявлення конкурсантів про нематеріальну спадщину, пов’язану з космосом тощо;
  2. анімаційний ролик – роботи тривалістю до 3-х хвилин, присвячені об’єктам космічної спадщини України, історичним постатям, пов’язаним із українським космосом, питанню збереження цієї спадщини. Їх можна виконати в будь-яких техніках: перекладна, стопмоушн, комп’ютерна, пластилінова, пісочна анімація, живопис на склі тощо;
  3. аудіоподкаст – аудіоролики тривалістю до 5 хвилин, які містять наукову інформацію, викладену в цікавій та пізнавальній формі (стосується об’єктів космічної спадщини України, збереження цієї спадщини та популяризації її дослідження). Роботу можна виконати як у форматі самостійної начитки, так і в форматі інтерв’ю;
  4. оповідання / есе – текстові твори обсягом до 6 тисяч знаків у художньому або публіцистичному стилі, присвячені об’єкту(-ам) космічної спадщини України, їхній історії та питанням їх збереження. Твори можуть також містити візуальні матеріали – ілюстрації, малюнки тощо;
  5. презентація – самостійні авторські ідеї щодо збереження історичних пам’яток, пов’язаних із космосом, їх відновлення та популяризації дослідження.

“В України багата історія здобутків, пов’язаних із космосом. У сучасному світі як ніколи важливо берегти власну ідентичність, знати героїв та плекати гордість за свою державу Юрій Кондратюк, Леонід Каденюк, Сергій Корольов – ці та інші імена назавжди вписані в книгу нашої інтелектуальної спадщини. По всій Україні розташовані обсерваторії, космічні підприємства, музеї. Частина з них, на жаль, перебуває на тимчасово окупованих територіях. Тож говорити про це, зберігати спадщину та розвивати космічну галузь України – вкрай необхідно”, – пояснили організатори.

Переможців і переможниць конкурсу оголосять 19 грудня. Вони отримають сертифікати про участь та подарунки від організаторів.

Читайте також: “”Та невже?”: добірка випусків про тварин, космос, геймерів і українську історію”.

Титульне фото: ГО “Асоціація Ноосфера”

Місце

онлайн

Час

28 листопада – 15 грудня

Організатор

ГО "Асоціація Ноосфера"

Вартість

безплатно

Хочу на подію

Обговорення