Напишіть нам

Всі проєкти

Всі теми

6 Грудня 2024

Шкільних психологів запрошують на безплатний вебінар про ризики для дітей в інтернеті

Шкільних психологів і психологинь запрошують на безплатний онлайн-тренінг, який відбудеться 10 грудня о 16:00 в межах міжнародної кампанії “16 днів проти насильства”. Під час заходу учасники й учасниці зможуть докладніше дізнатися:

  • про основні ризики для дітей в інтернеті;
  • як розпізнавати ознаки сексуального насильства в мережі (та відпрацювати алгоритми дій у таких випадках);
  • як взаємодіяти з батьками, щоб ефективно допомогти дітям.

Про це редакції “НУШ” розповіли організатори – ГО #stop_sexтинг.

Зареєструватися для участі в події всі охочі можуть за посиланням.

Під час вебінару, освітянам також представлять спеціальний посібник для шкільних психологів, що може стати у пригоді під час роботи з учнями й ученицями.

За даними аналітиків, майже 15% опитаних українських дітей отримували в інтернеті запитання про свої інтимні частини тіла та запити надіслати оголені фото (найчастіше злочинці шукають дітей молодшого віку – від 11 до 13 років). Крім того, за шість місяців 2024 року, кількість повідомлень про сексуальне насильство над дітьми в інтернеті зросла майже на 20% порівняно з тим самим періодом 2023 року.

Саме тому батькам і освітянам важливо покращувати власні знання з теми онлайн-безпеки й навчати дітей про існування ризиків в інтернеті та про те, куди звертатися по допомогу.

Що можуть зробити батьки, щоб захистити дитину?

  1. Вечеря без гаджета. Це традиція сніданку та/або вечері без гаджетів одного разу на тиждень (наприклад, у неділю) офлайн. Звичайно, правило має стосуватися не лише дітей, а й дорослих.
  2. Сімейна угода – це спосіб, як в ігровій формі можна встановити спеціальні правила для використання гаджетів у сім’ї. Можна підписати з дитиною “Сімейну угоду” про правила користування Інтернетом. Зокрема, прописати, де можна використовувати гаджет (поза ванною кімнатою, наприклад, оскільки часто там діти роблять багато оголених селфі), як довго можна користуватися, де заряджати (поза спальнею), який час дня та тижня проводити зовсім без гаджетів (наприклад, з 21 до 7 ранку в неділю). Приклад такої угоди можна знайти за посиланням.
  3. Бесіди про небезпеку спілкування з незнайомцями в мережі. Важливо навчити дитину, що в мережі потрібно спілкуватися лише з тими людьми, яких вона знає в реальному житті. Що робити, якщо незнайомець пише в соціальних мережах? Краще не відкривати це повідомлення, видалити його. Потрібно навчити дитину, як налаштувати профіль так, щоб незнайомі люди не могли писати в особисті повідомлення й залишати коментарі. Також можна заблокувати користувача або поскаржитися на нього, якщо він нав’язливо намагається налагодити контакт із дитиною.

Нагадаємо, що отримати допомогу для вирішення неприємної або загрозливої ситуації, яка склалася в мережі, батьки та діти можуть:

  • зателефонувавши на Урядову консультаційну лінію з питань безпеки дітей в інтернеті за номером 1545 (далі обирайте 3, цілодобово та безплатно);
  • у чат-боті @StopSextingBot або на порталі організації – рекомендації для дітей про те, що робити та куди звертатися, якщо вас шантажують в інтернеті й вимагають контент сексуального характеру;

Читайте також: “Безпека дітей в інтернеті: чому важлива цілісна політика закладу освіти і як її реалізувати”.

Титульне фото: ГО #stop_sexтинг

Місце

онлайн

Час

10 грудня

16:00

Організатор

ГО #stop_sexтинг

Вартість

безплатно

Хочу на подію

Обговорення