Напишіть нам

Всі проєкти

Всі теми

Чи зобов’язують учителів інших країн вакцинуватися від ковіду

Вакцинація від Covid-19 у більшості країнах не обов’язкова. Проте уряди Франції, Італії, Греції, США, Росії та низки інших країн вирішили зобов’язати щеплюватися від коронавірусу окремі категорії громадян – здебільшого це медичні та соціальні працівники.

У деяких країнах рішення щодо обов’язкової вакцинації різних категорій громадян ухвалює місцева влада. Наприклад, у Німеччині обговорюють можливість зобов’язати щеплюватися персонал дитячих садків і шкіл.

Як у різних країнах підходять до вакцинації освітян, читайте в статті “Нової української школи”

США

На сьогодні приблизно 60% освітян і 43% підлітків Нью-Йорка у віці від 12 до 17 років отримали хоча б одну дозу вакцини.

Учителів цього міста зобов’язали зробити щеплення до початку навчального року, який починається 13 вересня. Напередодні міська влада видала аналогічну директиву про те, що персонал освітніх закладів повинен проходити вакцинацію або регулярне обстеження на ковід. Нещепленим доведеться регулярно робити тести на коронавірус.

Впровадження обов’язкової вакцинації або тестування, ймовірно, буде складним для шкіл, вважає докторка, доцентка кафедри епідеміології університету Тулейна Сьюзен Е. Хассіг.

Чиновники ще не повідомляли подробиць. Наприклад, хто буде відповідати за виконання вимог, якою має бути регулярність тестів, хто відслідковуватиме її.

“Відстеження даних та моніторинг такої вимоги насправді є трудомістким процесом”, – каже Сьюзен Е. Хассіг.

“Як діяти, коли хтось з’являється на роботі без результатів тесту, і що вони збираються з цим робити?”, – додає вона.

Натомість, голова профспілки, яка представляє директорів шкіл, Марк Канніццаро вважає, що вимога про вакцинацію або регулярне обстеження для освітян міста “звучить розумно”.

Доки в кабінетах чиновників узгоджують організаційні питання, департамент освіти Нью-Йорка вирішив дотримуватися вимог щодо масок для учнів та персоналу, каже він. Також у кожному класі будуть два очищувачі повітря для покращення вентиляції.

ІЗРАЇЛЬ

В Ізраїлі наприкінці липня знову ввели так званий зелений паспорт. Цей документ дає право на відвідування вакцинованим і тим, хто одужали від коронавірусу, певних місць і заходів. З 8 серпня обмеження зробили ще більш жорсткими.

Правила “зеленого паспорта” відтепер стосуються не лише заходів для понад 100 людей, а й менш велелюдних місць – ресторани, спортивні зали, кінотеатри тощо відвідувати можна лише за наявності цього документа. Виняток зробили лише для синагог. Після 20 серпня дітям до 12 років також доведеться здавати тест на коронавірус, робитимуть його безплатно.

Ізраїль запровадив добровільну вакцинацію для дорослих і дітей віком від 12 років. Попри те, що в країні повне щеплення від Covid-19 отримали 60% населення, уряд повідомляє про спалах захворювань через новий штам Дельта й розглядає можливість щеплювати третьою дозою вакцини людей, старших 60 років. Чиновники Міністерства охорони здоров’я наполегливо рекомендують роботодавцям переконувати своїх працівників у необхідності щеплень від коронавірусу.

Учителька спеціальної інклюзивної освіти в межах загальноосвітніх шкіл Лєна Цельман у коментарі “Новій українській школі” розповідає, що на початку пандемії вчителям одним із перших надали право вакцинуватися. Школи оперативно готували списки охочих щепитися, і це дало змогу педагогам вакцинуватися швидше. Сьогодні амбулаторії приймають усіх, хто хочуть щепитися, без обмежень.

Дія зеленого паспорта поширюється й на школи. Тобто для таких професій як учителі, психологи, психотерапевти, тьютори, доглядальниці наявність зеленого паспорта є обов’язковою. Якщо ви не вакциновані, то потрібно робити тест за 72 години. Хто буде оплачувати ці тести, наразі не зрозуміло. До цього часу тести були безплатними. Уряд пропонує ввести обмеження щодо оплати невакцинованим для того, щоби переконати їх у необхідності щеплення (тобто зобов’язати їх самим оплачувати тести, – ред.), – розповідає Лєна Цельман.

Навчальний рік в Ізраїлі починається 1 вересня. Обов’язкове носіння масок у приміщенні школи залишається. Ближче до початку навчального року Міністерство освіти Ізраїлю має оприлюднити актуальні правила, за якими школи працюватимуть.

“Уже зараз учителів попереджають, що можливе повернення до змішаного навчання середньої і старшої шкіл, якщо показники захворюваності будуть зростати. Система карантинів залишається в силі: якщо хтось з учителів або учнів класу захворів, обов’язкова самоізоляція для всього класу впродовж 2 тижнів. Або один тиждень, якщо два тести поспіль покажуть негативний результат”, – каже Лєна Цельман.

У деяких школах, за словами вчительки, була можливість влаштовувати експрес-перевірки на Covid-19, але чимало батьків негативно поставилися до такої ініціативи.

Батько школярів із Тель-Авіва Сергій Ауслендер розповідає, що його 14-річний син вакцинувався на початку літа.

“Запис ведеться у форматі онлайн на першу і другу дози. На вакцинацію діти мають прибути з дорослим. На сайті поліклініки треба заповнити форму, що обидва батьки згодні. Учителів не вакцинують обов’язково. Їх переконують, але ніхто не примушує. Навчальний рік починається з 1 вересня. Але потім починаються релігійні свята. На сьогодні є рішення, що навчальний рік почнеться у звичному режимі. Однак, усе залежатиме від епідеміологічної ситуації”.

ЯПОНІЯ

У Японії літні канікули тривають усього місяць. Навчальний рік починається у квітні. Учителька англійської мови в місті Мацумото Тетяна Соловйова в коментарі “Новій українській школі” розповідає, що вакцинація від Covid-19 у Японії не є обов’язковою.

“Це порушення Конституції країни. Японці покладаються на колективізм і громадянську відповідальність”.

ПЛР-тести здають лише за потреби – якщо відчувають перші симптоми хвороби або були в контакті з хворим на коронавірус. Маски у всіх приміщеннях потрібно носити. Це обов’язкове правило діє в Японії вже півтора року.

У школі, де я працюю, не було дистанційного навчання, відколи почалася пандемія коронавірусу. Про інші школи я не знаю”.

Першими в Японії щеплювали людей літнього віку. Їм на пошту надходили запрошення з пропозицією вакцинуватися.

“Усі чекають своєї черги й запрошень. Про вакцинацію дітей не йдеться. Жодного примусу, будь-яких санітарних перепусток, кодів, дискримінації тощо немає”, – каже Тетяна Соловйова й додає, що всіх, хто повертаються в країну з-за кордону, одразу з аеропорту везуть у спеціальні готелі на три дні на самоізоляцію. Проживання й харчування в таких готелях забезпечує держава.

ФІНЛЯНДІЯ

У Фінляндії навчальний рік починається в середині серпня. На сторінці Фінського національного агентства з освіти оприлюднили правила – навчання починається у звичайному форматі, однак школи мають бути готові перейти на змішане або дистанційне навчання в разі погіршення епідеміологічної ситуації.

Вакцинація від коронавірусу в країні добровільна для всіх віком від 16 років. Директор фінсько-французької гімназії в Гельсінкі Карі Ківінен у коментарі “Новій українській школі” розповідає, що профспілка фінських учителів (The Finnish Teachers Union) на початку кампанії з вакцинації звернулася до уряду з вимогою – надати вчителям право першочергового щеплення, щоб устигнути отримати дві дози препарату до початку навчального року.

“На сьогодні нещепленими залишаються 10 000 фінських учителів. Це приблизно 50% педагогів. В уряді тривають обговорення – як допускати до роботи невакцинованих вчителів. Як часто й регулярно вони мусять здавати ПЛР-тести, за чий рахунок? Поки чітких інструкцій немає. Наразі ПЛР-тести безплатні, якщо до них є показання – хтось відчуває недомагання або був у контакті з хворим на коронавірус”, – каже Карі Ківінен.

“Нова українська школа” слідкує за подіями в інших країнах і буде оновлювати інформацію про вимоги до навчання.

Ольга Головіна, “Нова українська школа”

Фото: автор – Ischukigor, Depositphotos

Цей матеріал підготовлено за фінансової підтримки Європейського Союзу та Міністерства закордонних справ Фінляндії. Висловлені тут погляди жодним чином не можуть сприйматися як офіційна думка Європейського Союзу чи Міністерства закордонних справ Фінляндії.

Матеріали за темою

Обговорення