Напишіть нам

Всі проєкти

Всі теми

Обов’язково чи ні: як за кордоном вакцинують учителів від коронавірусу

В одних країнах учителі належать до пріоритетних категорій на щеплення від ковіду, в інших виборюють собі право потрапити до першої чи другої черги. Однак, здебільшого в західних країнах освітяни не відмовляються від вакцинації.

“Нова українська школа” розібралася, чи обов’язково вакцинуватися вчителям за кордоном і як відбувається цей процес.

Читайте в статті про:

  • США;
  • Канаду;
  • Ізраїль;
  • Фінляндію;
  • Естонію;
  • Німеччину.

США

У США вчителі входять до пріоритетної категорії на щеплення проти COVID-19. До кінця березня у країні хоча б однією дозою мають вакцинувати всіх освітян, пообіцяв президент Джо Байден. За його словами, щеплення надзвичайно важливі для безпечного відкриття шкіл.

Вакцинація добровільна, варто зареєструватися на сайті центру контролю і запобігання хвороб. До вже наявних державних та місцевих осередків вакцинації уряд відкрив додатково 9000 пунктів аптек.

КАНАДА

У канадській провінції Британська Колумбія з квітня планують щепити від COVID-19 понад 300 000 людей. У цій черзі – учителі, соціальні працівники, працівники продуктових магазинів.

У провінції Онтаріо вацкинація відбувається в три фази. Перша стартувала ще в грудні минулого року й має закінчитися в березні. До категорії тих, хто мають право щепитися в цей період, належать медичні працівники, представники національних меншин, пацієнти з хронічними захворюваннями та люди старше 80 років.

Друга фаза триватиме з квітня до липня. Вакцинуватися зможуть люди віком від 60 до 79 років, соціальні працівники, ті, хто не можуть працювати вдома (зокрема, вчителі).

Під час третьої фази, яка почнеться в липні, вакцину зможуть отримати всі охочі.

Очікується, що більшість вчителів провінції вакцинують до кінця навчального року. Вчительські профспілки Канади активно домагалися включити вчителів до пріоритетної категорії на щеплення.

У нас навчаються багато дітей з особливими освітніми потребами (ООП), які з різних причин не можуть бути в масках на заняттях. Це спричиняє занепокоєння. Тому здебільшого вчителі хочуть отримати вакцину якнайшвидше”, каже очільниця ради громадських шкіл міста Уотерлу Джейн Херрінг.

В одних канадських містах реєстрація на вакцинацію для вчителів лише відкривається. В інших – уже можна призначити дату щеплення. А от в місті Ніагара-Фолс уже 1500 освітян, які працюють в учнями з ООП, щепилися від коронавірусу.

Заступниця директора католицької школи святого Ієроніма в Торонто Іванна Курусенко сказала “Новій українській школі”, що поки не збирається щеплюватися. Причину не пояснила.

Щеплення в Канаді – добровільна справа. Я поки що з цим не поспішатиму”, прокоментувала вона.

Вакцинують населення країни безплатно.

ІЗРАЇЛЬ

Орієнтовно 93% ізраїльських вихователів дитячих садків отримали вакцину проти коронавірусу. Такі дані наводить профспілка вихователів дитячих садків Ізраїлю.

“Позиція профспілки полягає в тому, що відповідати за вчителів, які ще не щепилися, мають міністерства освіти та охорони здоров’я. Вони повинні зосередитися на наданні інформації щодо вакцини”, каже голова профспілки вихователів дитячих садків Дорит Хазан.

Ізраїль – лідер серед країн за масовістю вакцинації. Уже більше половини населення країни щеплено від коронавірусу.

Муніципалітет Тель-Авіва вирішив зобов’язати весь педагогічний та адміністративний персонал, який працює в дитячих садочках та школах міста, отримувати вакцину або негативний тест на COVID-19 перед виходом на роботу. Інші міста, такі як Ейлат та Ашкелон, також оголосили про подібні ініціативи.

Міністерство освіти Ізраїлю запрошує вчителів, які відмовляються від щеплень, на бесіди про важливість вакцинації з керівництвом управління освіти.

“Будь-який випадок, коли працівник і далі відмовляється від тестування або вакцинації, буде оцінюватися персонально. Муніципалітет уповноважений використовувати всі наявні в його розпорядженні інструменти для підтримання здоров’я учнів та освітнього персоналу”, йдеться в повідомленні Міністерства освіти Ізраїлю.

ФІНЛЯНДІЯ

Міжнародний радник з освіти, колишній президент SURE-FIRE та ICP, експерт фінського проєкту “Навчаємось разом” + проєкту ЄС Арі Покка розповів “Новій українській школі”, що вакцинувався від коронавірусу в березні, оскільки прийшла черга його пріоритетної категорії – люди старше 60 років і ті, у кого є хронічні хвороби.

“У Фінляндії щеплювали спочатку тих, кому за 80 років, і медичних працівників. Далі в черзі, відповідно, молодші. Жодних додаткових рекомендацій освітянам, крім тих, які є на офіційному сайті інфекційних хвороб і вакцинації, немає.

Учителі не належать до пріоритетної категорії. Учительська профспілка не висувала такої вимоги. Вакцинація є справою добровільною. У Фінляндії досить висока довіра до кампанії з популяризації щеплень від коронавірусу. Приблизно 80% населення загалом підтримують програму з вакцинації”.

Обов’язково чи ні: як за кордоном вакцинують учителів від коронавірусу

Тель-Авів вирішив зобов’язати весь педагогічний та адміністративний персонал садочків та шкіл отримувати вакцину або негативний тест на COVID-19 перед виходом на роботу. Фото: автор – Goodluz, Depositphotos

ЕСТОНІЯ

В Естонії вакцинація від коронавірусу почалася 27 грудня минулого року. У країні на сьогодні більшість медичних працівників, працівників закладів соціального обслуговування, загальноосвітніх та професійно-технічних шкіл, працівників поліції та рятувальників щеплено, оскільки ці професії належать до категорії пріоритетних на отримання щеплення. Нині проводять вакцинацію працівників дитячих садків.

Усю інформацію щодо організації вакцинації в Естонії, реєстрації для отримання доз вакцин можна знайти на цьому сайті.

“На початку лютого Міністерство освіти Естонії почало збирати списки працівників шкіл, які зацікавлені в отриманні вакцини. Це відбувається поетапно. Спочатку вакцини пропонують працівникам середніх шкіл та гімназій, але черга рухається швидко й можливість щепитися є у всіх освітян”, прокоментувала “Новій українській школі” заступниця начальника департаменту зв’язків із громадськістю Міністерства освіти та досліджень Естонії Єлена Земскова.

На сьогодні близько 14 500 вчителів вже отримали вакцину. Це майже 90% тих, хто подали заявку.

Вакцинація безплатна та добровільна.

“Оскільки вакцинація є добровільною, ми звернулися до шкіл з проханням опитати своїх працівників, чи зацікавлені вони отримати вакцину, та надати дані до Міністерства освіти. Міністерство передало зашифровані дані до Естонського фонду медичного страхування, який організовує вакцинацію разом із закладами охорони здоров’я”.

На початку лютого, за словами Єлени Земскової, на найпоширеніші запитання освітян щодо вакцин медики та науковці відповідали під час інформаційних онлайн-заходів естонською та російською мовами.

НІМЕЧЧИНА

У Німеччині школи після затяжного карантину, оголошеного ще напередодні Різдва 25 грудня, поволі почали працювати лише з кінця лютого. Першими пішли на навчання учні початкових і випускних класів. До цього в більшості федеральних земель навчання відбувалося дистанційно.

“Усе було дуже хаотично, розповідає вчитель мистецтва однієї зі шкіл Берліна Міхаел Громотка. Ми отримали попередження менше, ніж за тиждень”.

Послідовної стратегії у тому, як має відбуватися навчання, немає, скаржиться Міхаел. Влада Берліна придбала приблизно 1900 повітряних фільтрів. Вони мають зменшити ризик розповсюдження вірусу в класах. Але цієї кількості вистачає лише на те, щоби забезпечити кожну з 900 шкіл столиці приблизно двома такими пристроями.

Влада Берліна пропонує безплатні тести для освітян та учнів, але ніхто не зобов’язаний робити їх перед початком навчання. Міхаел Громотка уклав петицію і збирає підписи з вимогою надати пріоритет усім учителям загальноосвітніх шкіл для вакцинації проти коронавірусу, а не лише вчителям початкових класів і вихователям садочків.

На рівні урядів федеральних земель ухвалюють нині рішення щеплювати вчителів раніше – уже в квітні, а не на початку літа, як планували спочатку.

Президент Асоціації німецьких вчителів Хайнц-Петер Мейдінгер каже, що серед вчителів є такі, хто сприймають вакцинацію скептично.

“Особливо це стосується препарату від компанії AstraZeneca через ймовірність побічних ефектів. Однак, зв’язку між щепленнями оксфордським препаратом і виникненням тромбозу немає, тож велика кількість вчителів виступають за вакцинацію”.

Учитель німецької мови та історії з Берліна Свен Пал розповідає “Новій українській школі”, що вакцинувався 22 березня препаратом від AstraZeneca.

“У Німеччині система охорони здоров’я дещо забюрократизована, тому процес йде не так швидко, як в інших країнах. Чимало форм потрібно заповнити, перш ніж зареєструватися і призначити дату щеплення. Хоча в Берліні, до прикладу, якщо порівняти з Баварією, вакцинація відбувається прискореними темпами. Майже всі вихователі дитячих садочків і початкової школи німецької столиці вже вакциновані”.

Свен отримав лист за два тижні до щеплення з повідомленням, що він належить до пріоритетної групи. Тоді він мав призначити зручну для себе дату для вакцинування.

За його словами, здебільшого вчителі очохе вакцинуються. У школі, де він працює, зі сотні вчителів відмовилася лише одна людина.

Ольга Головіна, “Нова українська школа”

Фото: автор – Goodluz, Depositphotos

Матеріали за темою

Обговорення