263
0
Серед тих абітурієнтів і абітурієнток, які цьогоріч склали НМТ на найвищі бали й могли вступити на бюджет в українські заклади вищої освіти, 2% (трохи більше тисячі осіб) вирішили цього не робити. Імовірно, вони вирішили навчатися за кордоном.
Про це в подкасті “Дофамін для освіти” розповів заступник міністра освіти і науки України Михайло Винницький. Повну тестову версію розмови читайте за посиланням.
“Тут ми дійсно можемо говорити про відтік мізків. […] Я розумію, що це велика втрата, але все-таки говоримо про… 2 %”, – пояснив він.
Михайло Винницький також додав, що достатньо велика кількість українських цьогорічних абітурієнтів і абітурієнток вступали з-за кордону. Зокрема, до харківських ЗВО, адже вони розуміють, що Харків – онлайн.
“Відповідно, вони перебувають за кордоном, а вчаться в харківських вишах [ЗВО – ред.]. Чи це добре, чи це погано? На мою думку, це не дуже добре, але так чи так, ми залишаємо їх у системі української вищої освіти, і це добре”, – розповів заступник міністра освіти і науки.
Крім того, за його словами, ще приблизно 10% вступників перебувають за кордоном або в Україні, але не вступають ні в профтехи, ні в коледжі, ні в університети України.
“І я не думаю, що більшість з них іде на ринок праці. Це насправді та цифра, про яку ми говоримо, коли кажемо, що є відтік за кордон. Зробимо певне уточнення. Це не ті діти, які складають НМТ на високі бали. Тож, якщо говорити про відтік мізків… Я розумію, що зараз, можливо, неполіткоректний, але більшість – це не ті діти, які вступають у нас в найкращі заклади вищої освіти”, – резюмував Михайло Винницький.
Читайте також: “НМТ–2025: яким буде тест з історії України наступного року”.
Титульне фото: freepic.com
Обговорення