13 363
0
26 шкіл з різних регіонів країни візьмуть участь в проєкті з розвитку м’яких навичок через систему SEE Learning (соціально-емоційного та етичного навчання) від Університету Еморі (США).
Про це повідомили на fb-сторінці партнера проєкту в Україні EdCamp Ukraine.
Проєкт, зокрема, покликаний допомагати закладам вирішувати проблему булінгу та підвищувати задоволення учнів від навчання. В Україні до нього долучились такі заклади:
Також 2 жовтня у Харківській області розпочався 5-денний тренінг для вчителів та директорів шкіл-учасниць, а також тренерів СЕЕН. Тут мають:
Окрім того, 7 жовтня у Харкові відбудеться брифінг за участі міністерки освіти і науки Ганни Новосад. На ньому очільниця МОН розповість, зокрема, чим умотивована увага в українській освіті до соціально-емоційного і етичного навчання та як оновлене міністерство планує поглиблювати розвиток в учнівства м’яких навичок.
Нагадаємо, для вчителів відкритий безкоштовний онлайн-курс з методик SEE Learning – соціального, емоційного та етичного навчання.
Більше про проєкт
Програма соціально-емоційного та етичного навчання (Social Emotional and Ethical Learning) створена міжнародною командою Університету Еморі (Атланта, США) за підтримки лауреата Нобелівської премії миру Далай-лами XIV та з залученням фахівців із різних наукових інституцій світу. Головний науковий консультант програми – Деніел Ґоулмен. СЕЕН допомагає дітям розвивати “м’які навички” (soft skills): увагу, співпереживання, турботу, етичну залученість, розуміння великих спільнот і систем.
Останні п’ять років програму використовували у 500 закладах освіти різних країн (США, Індії, Бразилії, Великій Британії, Швеції, Швейцарії, Австралії та ін.). Офіційна презентація програми відбулася у квітні 2019 в Нью-Делі (Індія). У липні її презентували освітянам на П’ятій національній (не)конференції EdCamp Ukraine 2019, де оглосили про її старт в Україні.
Для впровадження були обрані 3-ті та 7-мі класи. Також учасниками проєкту стануть інші 26 шкіл – “контрольна група”. Вони розташовані в тих самих містах та відповідатимуть тим же критеріям, але в них СЕЕН цьогоріч не впроваджуватиметься. Наприкінці року всі 52 школи пройдуть тести, щоб можна було дізнатися, наскільки програма ефективна. Це вимірювання відбудеться за сприяння Громадської служби миру GIZ-CPS. Насамперед оцінювати будуть зміни в успішності, рівні булінгу, загальному задоволенні учнівства та радості від навчання.
Фото: Pixabay
Обговорення