3 781
0
Абсолютна більшість учителів й учительок під час освітнього процесу використовує лише державну мову. Зокрема:
Крім того, 80% педагогів спілкуються українською й за межами школи.
Про це під час презентації результатів моніторингу щодо забезпечення функціонування державної мови в освітньому процесі в закладах загальної середньої освіти у 2023–2024 навчальному році розповіли голова Державної служби якості освіти Руслан Гурак і мовний омбудсмен Тарас Кремінь.
У дослідженні взяли участь понад 4 000 вчителів / учительок, 7 тисяч учнів і учениць 8–11–х класів і 18 788 батьків / законних представників дітей.
Згідно з даними аналітиків, в Україні за останні 2 роки зменшилася кількість педагогів і педагогинь, які вважають українську мову рідною:
Щоправда, частина учителів й учительок, які вважають українську рідною, вдома спілкується переважно російською:
Під час опитування 78% учнів і учениць розповіли, що їхні вчителі / вчительки спілкуються під час уроків лише українською мовою (торік – 82%). Крім того, 69% респондентів зазначили, що таке саме спілкування відбувається й під час перерв (74% – минулого року). Ще 5% вказали, що вчителі / вчительки на перервах спілкуються як українською, так і російською однаковою мірою.
За спостереженнями батьків, у 93% школах, де навчаються їхні діти, навчання відбувається лише українською мовою.
Крім того, за останній рік на 3% зросла частка батьків, які розповіли, що вчителі / вчительки надають навчальні матеріали та домашні завдання лише українською (96% проти 93% торік). Проте у відповідях самих освітян / освітянок спостерігається зниження на 4% (89% проти 93% минулого року).
Раніше ми розповідали, що, за результатами дослідження, 50% школярів говорять лише українською під час уроків, а 41% – і під час перерв.
Титульне фото – zakarpattya.net.ua, інфографіка в тексті – скриншоти з презентації дослідження
Обговорення