321
0
В українських школах постійно порушують академічну свободу вчителя. Крім того, якщо зайти на сайти закладів освіти, може скластися враження, що “у нас не школи, а якісь культурні організації. Коли педагоги ще встигають навчати дітей?” – висловилася в інтерв’ю порталу “Українська правда життя” освітня омбудсменка Надія Лещик.
Нагадаємо, вона обійняла цю посаду зовсім нещодавно. Над якими напрямами та завданнями працюватиме офіс із новою керівницею, читайте тут.
Освітня омбудсменка поділася, що нещодавно побачила лист, у якому Управління освітою наказувало закладам пройти онлайн-курс (він не належав державній установі чи організації). Потім учителі ще мали принести ксерокопії сертифікатів про підвищення кваліфікації / участь.
А в іншому листі, за словами Надії Лещик, Обласний департамент культури наполегливо “просив” усі територіальні громади області забезпечити проведення тематичних заходів з певної події, а про роботу відзвітуватися до визначеної дати.
“Я б хотіла змінити цю ситуацію, тому що не має бути примусу. Школам можна надсилати пропозиції, а вчителі вже мають право обирати, який захід чи олімпіаду проводити, брати участь чи не брати. А в нас такі речі роблять у наказовому порядку й вимагають звітності. Це радянська система. Я збираю колекцію таких листів, тому, педагоги, надсилайте мені їх. Вони порушують ваші права”, – додала освітня омбудсменка
Вона також розповіла, що одна з її доньок нині навчається і вчителює за кордоном. Проте, коли пані Надія запитує її про обов’язкове проведення заходів, вона каже: “Ні, ми просто навчаємо наших дітей”. А події відбуваються лише за бажанням вчителя, учнів і батьків.
“Це все доволі велике навантаження, якого не має бути, особливо під час війни. Через це ми маємо перевантаження вчителів – вони, крім своїх прямих обов’язків – навчати дітей, – мають робити ще дуже багато всього. А під час війни навантаження лише збільшилося. Це стресова робота. Педагогів, навпаки, треба розвантажувати”, – наголосила освітня омбудсменка.
Нагадаємо, згідно з дослідженням, яке нещодавно провела ГС “Освіторія”, понад 40% педагогів протягом 5 наступних років планують покинути свою професію. Крім того, в Україні вже відчутний дефіцит учителів певних предметів, а за прогнозами з часом ситуація ще більше погіршиться, адже молодь не йде працювати в заклади освіти.
Читайте також: “Просимо громади, які призупинили корекційно-розвиткові заняття з дітьми з ООП, відновити їх – Служба освітнього омбудсмена”.
Титульне фото: freepic.com
Обговорення