781
0
Міністерство цифрової трансформації презентувало Білу книгу з регулювання ШІ в Україні.
Про це йдеться у повідомленні на Урядовому порталі.
Завантажити Білу книгу можна за цим посиланням.
Документ дає уявлення про те, як підготуватися до майбутнього законодавства у сфері ШІ та створювати продукти, безпечні для громадян.
“Будь-які різкі рухи щодо інновацій можуть пригальмувати розвиток галузі. Саме тому ми обрали м’який підхід до встановлення регулювання в Україні, який відбуватиметься за принципом bottom-up: спочатку готуємо компанії до вимог, а далі ухвалюємо закон-аналог європейського AI Act”, – прокоментував заступник Міністра цифрової трансформації Олександр Борняков.
Біла книга містить важливі дані щодо того, як українці ставляться до впровадження штучного інтелекту. Половина опитаних думають про до ШІ позитивно, 76% – розуміють його переваги, 73% згодні, що ШІ може полегшити життя.
Крім того, 45% громадян розуміють потребу в законодавчому регулюванні використання штучного інтелекту. Саме для того, щоб підготувати суспільство до такого законодавства, і потрібна Біла книга.
Держава надасть компаніям загальні та секторальні рекомендації для різних сфер і аспектів використання ШІ: освіти, журналістики, обробки персональних даних тощо.
Також у Мінцифри планують створити добровільні кодекси поведінки, платформу юридичної допомоги для бізнесу, регуляторний простір для тестування високотехнологічних продуктів на відповідність майбутнім вимогам тощо.
Як зазначають у Мінцифри, розроблений підхід враховує інтереси ключових стейкхолдерів: громадян, бізнесу і держави. Головна мета – захистити права українців, не зупинивши розвиток інновацій. Для держави це можливість синхронізувати своє законодавство у сфері ШІ з європейським.
Читайте також: “Рекомендації з використання в школах штучного інтелекту: МОН і Мінцифри презентували проєкт документа”.
Титульне зображення й зображення в тексті: Біла книга з регулювання ШІ в Україні
Обговорення