267
0
62% опитаних українських підлітків від 10 до 17 років почуваються щасливо у своєму місті чи громаді. Водночас 11% вказали на протилежне, а 27% не змогли дати точну відповідь на запитання.
Про це свідчать результати онлайн-опитування “Міста щасливих людей”, яке влітку 2024 року провів урбаністичний рух “У міста є Я”.
Ознайомитися зі звітом за результатами дослідження можна за посиланням.
За даними опитування, парки та природа в місті є основними чинниками, що зумовлюють відчуття щастя в опитаних підлітків (22%). Респонденти зазначають, що їм подобається проводити час на відкритому повітрі, грати в ігри та перебувати в тиші, якнайдалі від шуму машин. Окрім того, для багатьох місто асоціюється з близькими людьми (17%) та рідним домом (15%).
Крім того, на відчуття щастя впливають:
Попри відчуття щастя, згідно з даними аналітиків, молодь стикається з певними проблемами у своїх містах. Тому лише 3% опитаних у їхньому населеному пункті влаштовує все.
Так, за результатами дослідження, 27% респондентів вважають, що у їхньому місті недостатньо закладів дозвілля в яких можна гуляти та проводити час з друзями й родиною. Ще 25% вказали, що у місті замало зелених насаджень і парків, де можна відпочити. Частою проблемою, про яку згадують підлітки, є відсутність лавок на вулиці.
Для опитаних проблемою також є високий рівень небезпеки, яка здебільшого йде від інших людей (21%). Підлітки стверджують, що їм страшно гуляти наодинці, через пʼяних осіб на вулицях (особливо ввечері).
Крім того, респондентам не подобаються в їхніх містах:
Згідно з даними дослідження, дівчата та хлопці вказують також на необхідності розв’язання екологічних питань:
До того ж для 12% опитаних найбільшою проблемою є війна, оскільки присутня постійна загроза обстрілів.
За даними звіту, серед тих, хто змінив місце проживання, майже половина досі не звикла до нового міста й проходить період адаптації або зовсім не відчуває приналежності до населеного пункту, у який переїхали (22% та 26% відповідно).
Згідно з даними аналітиків, молодь відчуває, що їхні потреби й інтереси часто не враховують. Зокрема, 37% опитаних вказали, що не наважуються розмовляти на такі теми з дорослими, адже їхні думки вважають надто дитячими й не вартими реалізації.
Титульне фото – “НУШ”, інфографіка в тексті – “У міста є Я”
Обговорення