4 193
0
З 24 лютого до 20 вересня заклади освіти придбали 2 538 портативних біотуалетів та 2 320 пластикових відер-туалетів для оснащення укриттів.
Про це на своєму сайті розповідають DOZORRO.
Підготовку укриттів до початку навчального року перевіряли спеціальні комісії, що складалися з представників місцевої влади, працівників ДСНС, освітян, медиків та фахівців із цивільного захисту. За перший місяць навчання їх перевірили й учні / вихованці та вчителі. Виявилося, що в деяких укриттях шкіл та дитсадків замість туалетів у один ряд стоять відра.
Як зазначають DOZORRO, заклади освіти, що не мали туалетів в укриттях, обирали між двома опціями: біотуалети, резервуари яких треба окремо очищувати, або стаціонарні вбиральні, що є дорожчим та складнішим варіантом. Тому здебільшого для закладів освіти обирали швидші й дешевші рішення. Хтось закупив біотуалети, а хтось – спеціальні або стандартні відра.
За підрахунками dozorro, для закладів освіти придбали 2 538 портативних біотуалетів на 12,5 млн грн та 2 320 пластикових відер-туалетів на 695 тис. грн.
Київщина перша й за кількістю придбаних пластикових відер-туалетів, загалом 357 штук на 118 тис. грн. Їх також багато купували в Хмельницькій (280 на 68 тис. грн), та Чернівецькій областях (275 на 82 тис. грн).
Інфографіка ТІ Україна
Торф’яні туалети (більш екологічні) придбали, наприклад, відділ освіти Краснопільської селищної ради та Володимир-Волинська школа № 1. Але портативні хімічні вбиральні значно популярніші.
Вартість найдешевшого хімічного портативного туалету, який знайшли автори, – 1,9 тис. грн. Рідини для хімічного туалету, залежно від призначення, торгової марки та об’єму, купували за ціною від 290 до 590 грн/літр.
У ДСНС є рекомендації з організації укриттів. Вимога щодо туалетів – наявність виносних баків для нечистот, що щільно закриваються (для неканалізованих будівель і споруд).
Наразі гостріша проблема – брак перегородок. Перегородки і дверцята передбачені у вимогах до звичайних шкільних туалетів, а в рекомендаціях ДСНС такої вимоги немає.
Якщо ви хочете з’ясувати, що вже придбали для укриття в закладі освіти, варто подивитися закупівлі на Prozorro.
Якщо пошук не дав результатів, напишіть запит до директора школи з питанням, як у закладі вирішили питання з туалетами в укритті. Якщо закупівлі проводить управління освіти, напишіть запит на нього. Запитання, наприклад, можуть бути такі:
Коли ситуація стане зрозумілішою, попросіть директора чи управління освіти профінансувати потреби, які ще не закриті.
Поради, як писати запити, шукати закупівлі на DOZORRO та контролювати фінанси школи, читайте в посібнику для батьків від ТІ Україна.
Нагадуємо, що понад дві третини шкіл забезпечені укриттями.
Слава Україні!
Героям слава!
Переможемо!
Фото:Сергій Пасюта
Обговорення