2 996
0
Міністерство цифрової трансформації презентувало проєкт Дія. Освіта. Одна із цілей проєкту – допомогти українцями, які втратили роботу (таких щонайменше 5 мільйонів), і решті охочих розвинути нові навички та побудувати кар’єру. На платформі вже доступні освітні серіали для опанування навичок 50 різних професій.
Усі освітні матеріали є безоплатними та адаптованими для будь-якої вікової категорії. Вони створені у форматі edutainment, тобто поєднання навчання (education) й розваги (entertainment).
Дія. Освіта просуває принцип lifelong learning – навчання протягом усього життя. Пріоритет проєкту – зробити навчальні інструменти зручними та відповідними до актуальних потреб ринку.
Під час презентації віцепрем’єр-міністр Михайло Федоров нагадав, що команда Мінцифри за роки своєї роботи запровадила предмети з підприємництва у вишах та школах, забезпечила 2000 шкіл і садків швидкісним інтернетом, понад 3000 укриттів – WiFi. Крім цього, триває пілотування нового формату викладання інформатики в школах; понад 60 000 ноутбуків було доставлено вчителям, 4 000 планшетів – учням.
Федоров також анонсував, що найближчим часом відбудеться презентація стратегії розвитку освіти, напрацьована разом із МОН.
Платформа Дія. Цифрова Освіта, що перетворилася на Дія.Освіта, допомогла близько 1,5 млн українців та українок покращити свої цифрові навички до базового рівня – зокрема, завдяки диференційованому підходу до користувачів і користувачок різного віку. Україна увійшла до топ-10 країн світу в рейтингу технологічних навичок.
За словами Михайла Федорова, Дія.Освіта допоможе опанувати близько 50 актуальних професій за допомогою освітніх серіалів. У серіалах можна обирати різні сценарії навчання, вони моделюють ситуації з реального життя. Також платформа надає змогу здійснити “аудит себе”, тобто пройти онлайн-тестування, щоб з’ясувати, яка професія підходить.
Після навчання можна пройти фінальне тестування й отримати сертифікат. Крім того, система надає можливість створити серіал за індивідуальним запитом користувача – зібрати його з модулів за темою, яка цікавить.
Заступниця міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан розповіла про те, як влаштована Дія.Освіта:
Крім того, на платформі й далі доступні тести на рівень цифрової грамотності. Увесь контент можна переглядати українською й англійською мовами.
Читайте також: “Мала академія наук розпочала реєстрацію на хакатон для підлітків”.
Фото: презентація Дія.Освіта від Міністерства цифрової трансформації
Обговорення