1 677
0
Понад 40% учителів налаштовані піти з професії до 2030 року. Водночас лише половина студентів педагогічних спеціальностей планують працювати у школі найближчими роками.
Про це свідчать результати дослідження “Вчителі України: кадровий потенціал”, яке провели ГС “Освіторія” та дослідницька агенція FAMA, опитавши понад 10 000 вчителів і студентів.
Так, найбільше в Україні зараз не вистачає вчителів молодших класів, зокрема, якщо опиратися на реальне наповнення:
Крім того, школи відчувають значний дефіцит вчителів (з урахуванням реальної наповнюваності класів):
Згідно з даними математичного моделювання, навіть за наповнення класів згідно з нормами законодавства, до 2030 року прогнозований брак учителів складатиме, імовірно, 108 тисяч педагогів. Однак, якщо враховувати реальну наповнюваність, цей показник у найгіршому випадку може сягнути аж 366 тисяч фахівців.
Згідно з результатами опитування, середній вік українських педагогів – 45 років. Крім того, понад 30% вчительського складу – це вчителі передпенсійного та пенсійного віку.
“З професії стрімко вимиваються молоді вчителі до 30 років – за останні роки їх кількість зменшилась більш ніж у 1,6 раза. З 2018 до 2023 рік ми втратили 15 тисяч молодих людей, яких не змогли замінити”, – розповіла засновниця “Освіторії” Зоя Литвин.
Згідно з даними дослідження, більшість учителів / студентів педагогічних спеціальностей мотивувало б залишатися в професії / іти в професію:
Читайте також: “Педагогічна інтернатура, методична допомога й надбавки до заробітної плати: як громади залучають молодь до роботи в закладах освіти”.
Титульне фото – ГО “Смарт освіта, школа “Славута”; інфографіка в тексті – скриншоти з прямого етеру презентації дослідження
Обговорення