Напишіть нам

Всі проєкти

Всі теми

6 Червня 2023

Додаткова сесія НМТ для тих, хто пропустив основну з поважних причин: умови й строки подання документів

Учасники, які не взяли участі в основних сесіях із поважних причин,  протягом трьох робочих днів із дня проведення тестування, у якому мали брати участь, можуть подати до регіонального центру оцінювання якості освіти, який здійснював їх реєстрацію для участі в основних сесіях НМТ, заяву щодо надання можливості пройти НМТ під час додаткових сесій, а також один із документів, де відображено факти й обставини, що можуть бути підставою для допуску до участі в додаткових сесіях.

Про це нагадує Український центр оцінювання якості освіти.

Якщо через певні обставини учаснику необхідно змінити місце проходження тестування ‒  він/вона може зазначити в заяві про надання можливості пройти НМТ під час додаткових сесій населений пункт в Україні, де перебуватиме під час проведення додаткових сесій, або країну і населений пункт за кордоном, де бажає пройти НМТ під час додаткових сесій, відмінний від того, який вказав/вказала під час реєстрації для участі в основних сесіях.

Заяву та відповідні документи такий учасник/учасниця також має подати до регіонального центру оцінювання якості освіти, який реєстрував його чи її для участі в основних сесіях НМТ,  протягом трьох робочих днів з дня проведення сесії НМТ в один із способів:

  • за допомогою поштового зв’язку (ураховуючи день проведення НМТ та час, необхідний на доставку документів до регіонального центру);
  • електронною поштою (датою відправлення вхідного листа вважається дата, зафіксована в електронній скриньці регіонального центру);
  • особисто заявником або через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства.

Також подати документи для участі в додаткових сесіях можуть ті учасники, які брали участь в основних сесіях НМТ, але не змогли розпочати або завершити виконання сертифікаційної роботи через причини, на які не могли вплинути. З-поміж таких причин:

  • різке погіршення їхнього стану здоров’я;
  • виникнення в тимчасовому екзаменаційному центрі (ТЕЦ) обставин, що могли становити загрозу для життя та здоров’я учасників НМТ;
  • дочасне припинення процедури НМТ в певній(-их) аудиторії(-ях) або в ТЕЦ через неможливість створення належних умов для виконання сертифікаційної роботи.

Такі учасники/учасниці подають заяву щодо надання можливості пройти НМТ під час додаткових сесій до відповідного регіонального центру в день проведення НМТ до моменту виходу з ТЕЦ (через відповідального за ТЕЦ) або протягом трьох робочих днів з дня проведення НМТ.

Рішення про допуск до участі в додаткових сесіях таких учасників/учасниць ухвалює регламентна комісія при регіональному центрі оцінювання якості освіти на підставі записів, зроблених у документах ТЕЦ. Учасників та учасниць допускають до проходження НМТ під час додаткових сесій за умови задоволення апеляційною комісією при УЦОЯО клопотання про анулювання їхніх результатів НМТ.

Розгляд документів, поданих учасниками,  регламентна комісія здійснює протягом трьох робочих днів з урахуванням дня їх надходження.

Читайте також: “Додатковий період реєстрації на НМТ стартує сьогодні: що потрібно знати”.

Зображення: Український центр оцінювання якості освіти


Обговорення