Напишіть нам

Всі проєкти

Всі теми

25 Вересня 2023

Доплати та надбавки вчителів у 2023 році

За престижність педагогічної праці вчителі в 2023 році можуть отримувати надбавку до 30% від посадового окладу (ставки заробітної плати).

Про це розповіло Управління соціально-економічного захисту ЦК Профспілки.

Розмір посадового окладу вчителів визначений у наказі Міністерства освіти і науки України від 26.09.2005 № 557. Однак, крім ставки заробітної плати, педагоги можуть отримувати надбавки та доплати за виконання додаткових видів педагогічної роботи та іншої діяльності.

Залежно від стажу педагогічної роботи, згідно з Постановою КМУ від 31.01.2001 № 78, учителі можуть отримувати додаткові виплати. Зокрема, це стосується освітян:

 • які працюють понад 3 роки – надбавка 10% від посадового окладу,
 • понад 10 років – 20%,
 • понад 20 років – 30%.

За престижність педагогічної праці вчителям передбачена надбавка в граничному розмірі 30% посадового окладу (постанова КМУ від 23.03.2011 № 373).

Ті педагоги, які успішно пройшли сертифікацію, згідно з Постановою КМУ від 19.02.2020 № 113, мають отримувати додаткові виплати в розмірі 20% від ставки заробітної плати (протягом дії сертифікату).

Крім того, відповідно до Постанови КМУ від 28.12.2021 № 1391 “Деякі питання встановлення підвищень посадових окладів (ставок заробітної плати) та доплат за окремі види педагогічної діяльності у державних і комунальних закладах та установах освіти” для освітян передбачена низка інших доплат:

1. За класне керівництво:

 • у 1-4 класах – 20% від посадових окладів,
 • у 5-11 класах – 25% від посадових окладів.

2. За перевірку письмових робіт:

 • з математики – 15% від ставки заробітної плати,
 • з мови і літератури – 20% від ставки заробітної плати,
 • з іноземної мови, технічної механіки (конструювання) та креслення – 10% від ставки заробітної плати, залежно від навчального навантаження;
 • у 1-4 класах закладів загальної середньої освіти – 15% від ставки заробітної плати, незалежно від навчального навантаження.

3. Доплата за завідування:

 • навчальними (навчально-методичними) кабінетами, ресурсними кімнатами, лабораторіями, спортивними залами чи майданчиками становить 10-15% від посадових окладів,
 • майстернями, кабінетами інформатики – 15-20% від посадових окладів.

4. Доплата за роботу в інклюзивних класах (групах) становить 20% від ставки заробітної плати за години роботи в цих класах.

5. Доплата за проведення позакласної роботи з фізичного виховання учнів складає 10-40% від посадового окладу, залежно від кількості класів у ЗЗСО.

6. Доплата за обслуговування комп’ютерної техніки (для ЗО, у яких створені кабінети інформатики) становить 10-15% від ставки заробітної плати.

Підвищення посадових окладів також передбачене за роботу в певних типах закладів освіти, а також за педагогічні та інші звання. Зокрема надбавки виплачують за:

 • педагогічні звання “вчитель-методист”, “викладач-методист”, “вихователь-методист”, “майстер виробничого навчання I категорії” (15% від посадового окладу);
 • педагогічні звання “старший вчитель”, “старший викладач”, “старший вихователь”, “керівник гуртка – методист”, “педагог-організатор-методист”, “практичний психолог-методист”, “старший вожатий-методист”, “майстер виробничого навчання II категорії” (10% від посадового окладу).

Раніше ми розповідали, що вчителі зможуть пройти атестацію дистанційно.

Титульне зображення: КУТОР “Центр аналітично-методичного та матеріально-технічного забезпечення розвитку освітніх закладів області”


Обговорення