Напишіть нам

Всі проєкти

Всі теми

16 Січня 2020

Директорів шкіл переведуть на 6-річні контракти

За новим законом про середню освіту, директор школи може займати свою посаду не більше двох термінів поспіль по 6 років в одному закладі.

Про це повідомили в МОН.

До 1 липня 2020 року директорів шкіл, які перебувають на безстрокових трудових угодах, переведуть на 6-річні контракти (для тих, то отримує пенсію за віком – на 1-річні). Також такі керівники шкіл зможуть згодом брати участь у конкурсі.

До цього часу на строкові угоди також переведуть вчителів-пенсіонерів.

“Щоб ця змінність влади давала позитивні наслідки для розвитку закладу, мають діяти прозорі та чесні механізми виборів директорів. З урахуванням пілотування різних видів конкурсного відбору директорів закон встановлює, що колектив школи та батьки відіграватимуть дорадчу роль під час виборів, але сам конкурс проводитиме незалежна комісія, – пояснили в міністерстві.

Ілюстрація: МОН

Під час конкурсу обов’язво мають вести відеотрансляцію. У МОН вважають, що це мінімізує використання адмінресурсу директором, а також вплив виборів на навчання.

“Закон також передбачає, що в межах конкурсу директор обов’язково повинен буде представити стратегічний план розвитку закладу, – додали в міністерстві.

Нагадаємо, 16 січня Верховна Рада ухвалила новий закон про середню освіту. Про зміни, які він несе, читайте тут.

Фото: автор – stetsik, Depositphotos

Підписуйтесь на наші Facebook та Viber


Обговорення