Напишіть нам

Всі проєкти

Всі теми

4 Грудня 2024

Директори зобов’язані письмово повідомляти про булінг поліцію та службу у справах дітей – Служба освітнього омбудсмена

Директори, які розглядають усні та письмові заяви (скарги, повідомлення) про випадки булінгу, насильства або іншого виду жорстокого поводження з дитиною в закладі освіти, у разі підтвердження відповідного факту мають протягом однієї доби (з моменту надходження інформації) повідомити про ситуацію батьків / опікунів дитини, а також письмово проінформувати уповноважений підрозділ органу Національної поліції України та службу в справах дітей. Такі вимоги передбачені змінами до частини 3 статті 26 Закону України “Про освіту”, що набули чинності 6 жовтня.

Про це розповіла Служба освітньої омбудсменки Надії Лещик. Докладне роз’яснення читайте за посиланням.

Нагадаємо, що Надія Лещик обійняла цю посаду зовсім нещодавно. Над якими напрямами та завданнями працюватиме офіс із новою керівницею, читайте тут.

Раніше законодавство не обмежувало керівника закладу освіти у формі повідомлення про булінг (жорстоке поводження) поліції, тому частини директорів робила це усно (або не робила взагалі). Що, як наголосили в Службі, було “великою проблемою”. Зокрема, ускладнювало подальший розгляд справи в суді та притягнення винних до відповідальності.

Водночас обов’язкове письмове повідомлення допоможе уникнути плутанини та забезпечити належне реагування правоохоронних органів.

“Освітній омбудсмен, розглядаючи звернення щодо булінгу як форми жорстокого поводження з дитиною, обов’язково звертає увагу на той факт, чи повідомляв керівник закладу поліцію. Коли, вивчаючи матеріали звернення, освітній омбудсмен виявляє факти неповідомлення, вона надсилає відповідний лист до поліції про порушення. З початку роботи другого освітнього омбудсмена ми вже надіслали декілька таких листів”, – додали в службі.

Нагадаємо, що за невиконання цього обов’язку передбачене покарання. Якщо директор не повідомив поліцію про випадок булінгу (жорстокого поводження), йому загрожує штраф від 850 до 1700 гривень або виправні роботи до одного місяця з відрахуванням до 20% заробітної плати. Це регулюється статтею 173-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Читайте також: Як безпечно повідомити про булінг у школі – алгоритм від МОН”.

Титульне фото: Vikna.tv


Обговорення