705
0
Останнім часом психологи БФ “Голоси дітей” помітили зростання кількості запитів від батьків щодо булінгу їхніх дітей у закладах освіти. Особливо це стосується дітей ВПО.
Про те, як підтримати дитину, як спілкуватися з вчителями й чому не можна ігнорувати булінг, виданню “Українська правда. Життя” розповіла психологиня БФ “Голоси дітей” Катерина Базиль.
За словами фахівчині, батькам важливо усвідомити, що уникнути конфліктів між дітьми не вдасться, адже це частина дорослішання. Вони, наприклад, можуть не поділити якусь річ, посваритися й не розмовляти, а наступного дня знову гратися разом. Однак інколи діти можуть систематично й цілеспрямовано завдавати кривди іншим: обзивати, принижувати, чинити психологічне або фізичне насильство.
Найчастіше психологи фіксують таку поведінку в дітей 10-11 років. Адже саме у цьому віці вони починають самостверджуватися, конкурувати й намагатися привернути до себе увагу, часто агресивними нападками на однолітків.
Завдання батьків, чия дитина стала жертвою булінгу, – навчити сина чи доньку справлятися з такими викликами й надати підтримку всередині родини.
Якщо в закладі освіти не реагують на звернення дітей і батьків про випадки булінгу, краще задуматися про зміну школи.
Катерина Базиль наголосила, що в таких ситуаціях слід обов’язково працювати з обома сторонами конфлікту. Адже кривдники часто мають занижену самооцінку й намагаються через інших реалізувати свої внутрішні потреби.
Раніше ми публікували законодавче роз’яснення від МОН, як реагувати на булінг.
Титульне фото: laruhelpsukraine.com
Обговорення