Напишіть нам

Всі проєкти

Всі теми

2 Травня 2024

ГО “Смарт освіта” запрошує вчителів на безплатний курс із психосоціальної підтримки: як взяти участь

ГО “Смарт освіта” запрошує вчителів і вчительокна безплатне онлайн-навчання за програмою “Психосоціальна підтримка освітян”. Курс адаптований до потреб системи освіти та передбачає формування у педагогів і практичних психологів навичок розпізнавання складнощів з психічним здоров’ям у дітей та підлітків, а також налагодження контакту з учнями та їхніми батьками.

Взяти участь у програмі можна, зареєструвавшись за посиланням.

Звертаємо увагу потенційних учасників і учасниць, що кількість місць обмежена. Уся організаційна комунікація відбуватиметься в спеціальному Telegram-каналі.

Інформацію про дату старту курсу організатори повідомлять зареєстрованим освітянам і освітянкам на електронні пошти. Для зручності заняття відбуватимуться в другу половину дня з 15:00 або 16:00 до 19:00.

Під час навчання педагоги й педагогині отримають:

  • ефективні методики й інструменти оцінки психоемоційного рівня дітей і підлітків;
  • систему, за якою можна виявити психоемоційні зміни й розпізнати складнощі з психічним здоров’ям в учнів і учениць;
  • алгоритми першого реагування в контексті стресостійкості;
  • практики надання психосоціальної підтримки собі й іншим учасникам освітнього процесу.

Крім того, під час курсу вчителі й запрошені експерти поговорять про комунікацію й взаємодію з дітьми та їхніми батьками (зокрема, у кризових станах і ситуаціях), а також про нюанси скерування, у разі потреби, учнів за фаховою допомогою.

За результатами підвищення кваліфікації учасники та учасниці отримають сертифікати обсягом 60 годин (2 кредити ЄКТС).

Як розповідають організатори, матеріали курсу розроблені на основі універсального тренінгу з психічного здоров’я (УТПЗ).

До створення програми занять долучилися:

  1. Ольга Савиченко – кандидатка психологічних наук, доцентка кафедри соціальної та практичної психології Житомирського державного університету імені Івана Франка, психологиня, експертка із психічного здоров’я у проєкті “Розробка Універсального тренінгу із психічного здоров’я (для фахівців першої лінії)”, співзасновниця ГО “Центр практичної психології “For Life””;
  2. Наталія Портницька – кандидатка психологічних наук, доцентка, завідувачка кафедри соціальної та практичної психології Житомирського державного університету імені Івана Франка, психологиня, експертка з психічного здоров’я у проєкті “Розробка Універсального тренінгу із психічного здоров’я (для фахівців першої лінії)”, директорка ГО “Центр практичної психології “For Life””;
  3. Ірина Тичина – кандидатка психологічних наук, доцентка, декан соціально-психологічного факультету Житомирського державного університету імені Івана Франка, психологиня, експертка із психічного здоров’я у проєкті “Розробка Універсального тренінгу із психічного здоров’я (для фахівців першої лінії)”, співзасновниця ГО “Центр практичної психології “For Life””.

Співавторкою тренінгової програми також є сімейна та дитяча психологиня Світлана Ройз. У межах курсу Світлана проведе окремий тренінг для освітян.

Науковим консультантом проєкту є докторка Тара Пауелл – асоційований професор Іллінойського університету (США).

Раніше ми розповідали, що знайти корисні ресурси, поради й тренінги щодо життєстійкості освітяни, учні та їхні батьки можуть на порталі проєкту “Resilience.Help” від ГО “Смарт освіта”.

Титульне ілюстративне фото: ГО “Смарт освіта”; школа “Славута”

Онлайн курс “Психосоціальна підтримка освітян” створено ГО “Смарт Освіта” у партнерстві з Americares Foundation, Inc. Матеріали тренінгу розроблені на основі УТПЗ командою науковиць Житомирського державного університету ім. Івана Франка та дитячою сімейною психологинею Світланою Ройз за підтримки Friedrich Naumann Foundation for Freedom.


Обговорення