Напишіть нам

Всі проєкти

Всі теми

28 Грудня 2023

Голова Нацполіції розповів, хто буде “офіцером безпеки” в кожній школі

“Офіцери шкільної безпеки” зʼявляться в школах України з кінця серпня 2024 року. Спершу такими офіцерами будуть чинні поліціянти. Приблизно 400 шкіл із регіонів, наближених до лінії фронту, прикордонних районів із росією та білоруссю (Харківська область, Запорізька, Миколаївська, Чернігівська, Сумська тощо) стануть першими, куди прийдуть офіцери безпеки.

Про це повідомив голова Нацполіції Іван Вигівський під час інтервʼю Українським новинам.

Він також повідомив, що офіцери будуть розподілені з розрахунку 1 поліціянт – 1 будівля, адже є школи, різні рівні яких знаходяться в різних приміщеннях. За 2024 рік у Нацполіції планують забезпечити такими офіцерами 6 500 закладів освіти, а реалізація проєкту в цілому займе 2 роки.

“Це важливий проєкт, який повинен забезпечити безпеку в школах, в першу чергу. Аби в освітній заклад не могли потрапити сторонні особи, не були пронесені небезпечні предмети. Цей поліцейський стане таким собі вартовим безпеки, зможе у контакті з адміністраціями шкіл та батьківськими комітетами донести рекомендації з необхідних заходів безпеки, буде захищати дітей”, – додав Вигівський.

У межах реалізації проєкту укладатимуть договори з поліцією охорони та місцевими ОТГ. Зараз тривають діалоги з директорами шкіл щодо наявності в офіцера безпеки зброї. Адже це питання дискусійне.

У перших 400 школах такими офіцерами стануть чинні поліціянти. Далі людей набиратимуть через конкурс.У тому числі й жінок, які прекрасно зможуть комунікувати з дітьми, а також пройдуть навчання та зможуть забезпечувати належну безпеку з використанням спецзасобів та поліцейських навичок”, – додав Вигівський.

Голова Нацполіції також прокоментував проєкт у контексті мобілізації та ухилянтів. “Момент мобілізації ми будемо враховувати дуже серйозно, щоб не пропускати ухилянтів. Окрім жінок, є також, наприклад, багатодітні чоловіки, до мобілізаційного віку, або хто має відстрочку від призову, або вже демобілізований, але має ментальне та фізичне здоров’я працювати на такій посаді. Це питання безпеки наших дітей в школах, і це потрібно робити”, – додав Виговський.

Нагадаємо, що освітніх управлінців, педагогів, шкільних психологів і всіх, хто працює з дітьми, запрошують на безплатний онлайн-курс про безпеку дітей в освітньому середовищі Safeguarding.

Титульне фото: kyivschina24.com


Обговорення