277
0
Підлітки спільно з IT-фахівцями створили в межах артпроєкту “Завжди українці” гру про “викрадених” росією українських митців (у метавсесвіті Roblox). Для користувачів і користувачок доступні 5 віртуальних музеїв, у яких можна пройти інтерактивний квіз та дізнатися про творчість і життя деколонізованих художників в Україні.
Про це редакції “НУШ” розповіли одні з авторів ініціативи – освітня фундація GoGlobal.
Ознайомитися з грою всі охочі можуть за посиланням.
Проєкт “Завжди українці” презентували на фестивалі для дітей і підлітків “Різні разом”, яку освітня фундація GoGlobal провела в “Мистецькому арсеналі”.
Спеціально для події фахівці у сфері штучного інтелекту згенерували серію картин – портретів підлітків – в унікальних стилях “викрадених” росією українських художників:
Участь у проєкті взяли школярів й школярки з 5 прикордонних / прифронтових областей України:
Частину цих робіт можна побачити на сітілайтах у центрі Києва, а повну експозицію – на виставці, на 8 поверсі в ТРЦ Gulliver, що стартувала 21 жовтня й триватиме тиждень.
Крім того, учасники й учасниці проєкту створили інтерактивну гру в метавсесвіті Roblox про життя й творчість митців.
“Гра, яку підлітки розробили про деколонізованих художників, розрахована на менше покоління, яке в такій інтерактивній формі може познайомитися з українськими митцями. Проте, як показала виставка, багато дорослих теж цікавляться історіями художників”, – пояснила Тетяна Коврига, директорка GoGlobal.
Організатори також розповіли, що ініціатива покликана не просто підкреслити зв’язок між сучасними технологіями та культурною спадщиною, але й нагадати про проблему апропріації в образотворчому мистецтві, музиці, літературі й інших сферах. Адже попри привласнення росією творчих здобутків Айвазовського, Малевича, Куїнджі, Рєпіна та Башкирцевої, ці митці були й залишаються українськими.
Докладніше про артпроєкт “Завжди українці” читайте за лінком.
Читайте також: “Булгаков, Гоголь і Короленко залишаються: у модельних програмах із зарубіжної літератури досі є твори російськомовних і українофобних авторів”.
Титульне фото – “НУШ”, фото в тексті – ОФ “GoGlobal”
Обговорення