Напишіть нам

Всі проєкти

Всі теми

20 Жовтня 2023

Майже 400 тисяч українських учнів перебувають за кордоном – МОН

Окрім цього, за кордоном також перебуває близько 7 000 українських вчителів. А в школах України навчається понад 200 тисяч учнів із числа ВПО.

Про це “НУШ” у відповіді на запит повідомили в МОН.

Повномасштабна війна та її наслідки кардинально змінили життя багатьох українців. Частина громадян вимушена була переїхати в інші регіони держави, аби убезпечити себе та свою родину від російської агресії, ще частина українців виїхала за кордон.

Як зазначила Ірина Верещук, очільниця Міністерства реінтеграції, в Україні зареєстровані 4 мільйони 965 тисяч ВПО. Із них, за даними МОН, 221 668 осіб – це внутрішньо переміщені школярі й школярки, які навчаються в закладах освіти, що функціонують.

Крім того, за інформацією Міністерства освіти і науки, ще 378 617 учнів і учениць наразі перебувають за кордоном, однак продовжують здобувати освіту за дистанційною, сімейною або екстернатною формами навчання в українських школах.

У МОН також повідомили, що серед громадян, які виїхали за межі України та продовжують перебувати за кордоном, наразі 7 453 педагога закладів загальної середньої освіти. Загалом, за даними Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців, в інших країнах досі знаходяться майже 6 мільйонів українців.

Читайте також: “Вивчення українознавчого компонента дітьми за кордоном: перелік шкіл-осередків”.

Титульне фото: Getty Images


Обговорення