822
0
Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь опублікував звіт про стан дотримання Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної” у 2022 році.
Зокрема, у звіті зазначено, що за даними Державного комітету статистики України станом на початок 2022 року 1 097 107 дошкільнят виховували українською мовою, що становить 98,7% від загальної кількості вихованців дитячих садків.
При цьому найменший відсоток (88%) стосується Закарпатської області, а у Вінницькій, Волинській, Донецькій, Житомирській, Івано-Франківській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Тернопільській, Черкаській та Чернігівській областях 100% дітей виховували державною мовою.
У звіті сказано, що це найвищі показники за всі попередні роки. Ще до початку повномасштабного вторгнення кількість дітей, яких виховували російською мовою, скоротилася в чотири рази (з 22 508 на початку 2021 року до 5 234 на початку 2022 року).
Однак, як зауважив мовний омбудсмен, опанування державної мови дошкільнятами ускладнюють такі чинники:
Протягом 2022 року до Секретаріату Уповноваженого надійшло лише три звернення громадян щодо мови виховання у дошкільних закладах освіти. Реагуючи на такі звернення, Уповноважений звертався до місцевих органів управління освітою й безпосередньо до керівництва дошкільних закладів з роз’ясненням норм законодавства й вимогою вжити додаткових заходів для забезпечення їх дотримання, а також проводив заходи державного контролю.
Читайте також: ““Для лагідної українізації”: як троє десятикласників на Харківщині відкрили кінотеатр”.
Фото: iz.com.ua
Обговорення