919
0
44,8% дітей не поділилися неприємною ситуацією, що з ними трапилася в Інтернеті – такий висновок з дослідження, яке провели в Україні серед 4700 дітей віком 6-17 років. Громадська організація #stop_sexтинг представила оновлений освітній портал для дітей та підлітків, що допоможе ознайомитися з темою онлайн-ризиків, в ігровому форматі дізнатися, як себе захистити. На порталі описано алгоритм дій для дитини, що стикнулася з проблемами в інтернеті, надані контакти для допомоги.
Про це “Новій українській школі” повідомили представники ГО #stop_sexтинг.
На сайті у розділі “Підліток” можна знайти відповіді на найпопулярніші питання про безпеку в Інтернеті, наприклад, що робити, якщо дитину просять надіслати відверті фото чи відео, що робити, якщо шантажують, як видалити небажане фото з інтернету тощо.
Також на порталі доступний короткометражний фільм про безпеку в інтернеті “Онлайн-секрети Open Kids” і мультфільм “Хаппі та її суперсила” для молодших відвідувачів сайту.
Натиснувши на кнопку “Грати”, діти й підлітки можуть потрапити в першу у світі віртуальну реальність про безпеку дітей в Інтернеті “(Не)дитячі онлайн-стосунки”. У квесті вони можуть крок за кроком відтворити історію про небезпечну ситуацію в Інтернеті. Під час подорожі у віртуальний світ користувач або користувачка опиняться в кімнаті підлітка, який постраждав від спілкування в Інтернеті, зможуть дослідити його досвід і спільно із ним ухвалити рішення про подальші дії, які можуть вплинути на все життя.
Контакти допомоги для дитини:
Довідково:
#stop_sexтинг – найбільша в Україні громадська організація про захист дітей в інтернеті. Отримала премію Глобального договору ООН та загалом навчила більше ніж 800 000 дітей та батьків. У межах інформаційної кампанії торкнулася мільйонів українських родин, а також створила першу в країні консультаційну лінію щодо безпеки дітей в Інтернеті 1545(далі 3) та психологічну лінію підтримки для дітей та батьків на тему онлайн-ризиків на сайті.
Читайте також: “Що ти знаєш про кібербезпеку? Тест для учнів 7–11 класів”.
Зображення: ГО #stop_sexтинг
Обговорення