Напишіть нам

Всі проєкти

Всі теми

7 Березня 2024

Малокомплектні школи, оплата за простій та інші важливі теми змін у порядку розподілу освітньої субвенції

5 березня 2024 року Кабінет Міністрів України вніс зміни до Порядку та умов надання освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, а також до формул її розподілу.

Про це повідомило Міністерство освіти і науки України.

Як зазначили в МОН, відповідне рішення ухвалили для приведення цих документів у відповідність до Закону України “Про Державний бюджет на 2024 рік” і підвищення ефективності шкільної мережі та якості освіти.

  • Так, розподіл освітньої субвенції на поточний рік здійснили без урахування додаткових годин навчального плану на окремі предмети, факультативні курси, індивідуальні заняття тощо та із застосуванням понижувального коефіцієнта 0,89.
  • Крім того, у 2024 році для бюджетів територіальних громад застосували розрахункову наповнюваність класів, визначену на 2022 рік.
  • Згідно з рішенням Уряду, розподіл освітньої субвенції для всіх закладів освіти тепер здійснюватиметься на основі кількості учнів станом на 1 жовтня року, що передує плановому бюджетному періоду. Крім того, він відбуватиметься з урахуванням агрегованої кількості інклюзивних класів (до двох учнів у такому класі).
  • З 1 вересня 2025 року Кабмін також планує не дозволяти фінансування коштом субвенції закладів освіти, у яких навчається менш як 45 учнів і учениць (винятком є початкові школи). А з 2026 року відповідна ініціатива має поширитися на малокомплектні ЗЗСО з менш ніж 60 учнями.
  • Згідно з рішенням Уряду, педагогам ЗЗСО та фахівцям інклюзивно-ресурсних центрів збільшили розміри сум простою. Зокрема, до їх розрахунку додали дні відпустки з огляду на середньомісячну заробітну плату вчителя, а також матеріальну допомогу на оздоровлення. Щоб отримувати кошти освітньої субвенції на оплату простою, вчителів і фахівців ІРЦ, розпорядники субвенції за бюджетами ОТГ мають до 10 числа кожного місяця подавати відомості про кількість таких педагогічних працівників.
  • Зміни, внесені до Порядку розподілу освітньої субвенції, також увідповіднили чинним сьогодні нормами Бюджетного кодексу України. Зокрема, з переліку напрямів, на які можна спрямувати залишки коштів, прибрали норму про створення безпечних умов у ЗЗСО, що стосувалася пандемії COVID-19, і норму про проведення розрахунків за енергоносії та комунальні послуги, стипендії тощо.
  • Щодо приватних шкіл, то до розрахунку освітньої субвенції цьогоріч включили тільки ті, які подали свої дані до програмно-апаратного комплексу “Автоматизований інформаційний комплекс освітнього менеджменту” та налічують понад 25 учнів (крім початкових шкіл). Для них обсяг коштів розподілять протягом I кварталу 2024 року, а в разі зміни кількості учнів більш ніж на 10% субвенцію перерозподілятимуть щоквартально.

Читайте також: “У 2023 році громади не використали 400 мільйонів гривень освітньої субвенції на укриття – Мінфін”.

Титульне фото: freepic.com


Обговорення