1 177
0
Міністерство освіти України затвердило дорожню карту європейської інтеграції держави у сферах освіти і науки до 2027 року. Про це йдеться у відповідному наказі МОН від 11 грудня 2023 року.
Ознайомитися з повним текстом та основними положеннями документа можна за посиланням.
23 червня 2022 року Європейська Рада визнала євроінтеграційну перспективу України та надала Україні статус кандидата на членство в Європейському Союзі, зокрема, на основі висновку Європейської Комісії від 17 червня 2022 року. Згідно з ним:
Однак, були виокремлені й нагальні проблеми, які Україні необхідно розвʼязати у сфері освіти і науки для вступу в ЄС, зокрема:
8 листопада 2023 року Європейська Комісія рекомендувала Європейській Раді відкрити переговори з Україною щодо членства в Європейському Союзі та оцінила стан прогресу реформ.
Як зазначили в МОН, дорожня карта була розроблена “за методологією RBM (results-based management) із залученням широкого кола стейкхолдерів”. Надалі будуть сформована візія та визначенні цілі й завдання для гармонізації секторальних політик і законодавства у сферах освіти і науки з європейськими.
Дорожня карта містить 3 основні стратегічні цілі:
Згідно з наказом, Директорат європейської та євроатлантичної інтеграції МОН має забезпечити моніторинг виконання дорожньої карти та щоквартально подавати інформацію про стан справ керівництву міністерства.
657819047a8ba540348664Читайте також: “Перемовини між Україною та Угорщиною у сфері освіти: про що домовляються держави”.
Титульне фото: Держспоживслужба
Обговорення