28 835
0
МОН пояснило, що захворювання на COVID-19, отримане вчителями під час роботи, – це не професійне захворювання.
Про це написав директор Спеціалізованої школи №210 Дмитро Ламза на своїй сторінці у Facebook.
Він надслав офіційний запит у МОН із трьома запитаннями:
“Скажу відверто, що чекав більш аргументованої відповіді, сподівався, що зможу почути якісь рекомендації щодо страхування свого колективу. Але не так сталось, як гадалось!”, – пише директор.
Посилаючись на Закон України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування”, у МОН відповіли: “Професійне захворювання є захворюванням, яке виникло внаслідок професійної діяльності застрахованого та зумовлюється виключно або переважно впливом шкідливих речовин і певних видів робіт та інших факторів, пов’язаних з роботою”.
Йдеться про те, що вчитель може захворіти на COVID-19 під час виконання своїх професійних обов’язків, але не внаслідок своєї діяльності. Тому COVID-19 не може вважатися професійним захворюванням педагогів і вони не можуть розраховувати на державне страхування у випадку інфікування.
“Вчителі та інші педагогічні працівники закладів освіти навпаки мають все робити для того, щоб уникати контактів з хворими людьми і дітьми. І будь-яка підозра на потенційну присутність у здобувача освіти COVID-19 має призводити до виключення цього здобувача освіти з освітнього процесу і, як мінімум, переведення його на віддалений режим навчання“, – відповідає МОН в офіційному листі.
Також у листі йдеться про те, що неможливо точно встановити, чи вчитель захворів у школі. Мовляв, педагоги їздять у громадському транспорті, відвідують лікарні, магазини та інші громадські установи.
“Вчитель не контактує з хворими, але має виявляти та ізолювати хворих. Мені стає цікаво, коли вчитель, виявивши хвору дитину, має її “виключити” з освітнього процесу? До того моменту, коли приїдуть батьки хворої дитини, хто в закладі контактує з нею? Хто буде надавати першу допомогу? Хто буде контролювати хвору дитину в тимчасовому ізоляторі? Хто буде передавати цю дитину батькам? Так! Звичайно! З логіки міністерств дитина має це все робити сама… Бо вчителі НЕ КОНТАКТУЮТЬ З ХВОРИМИ! І ми не можемо підходити до хворої дитини!”, – обурюється Дмитро Ламза.
Водночас, у МОН пишуть, що влада зареєстровала 4 законопроєкти, спрямовані на запровадження обов’язкового страхування педагогічних працівників на випадок інфікування COVID-19.
Нагадаємо, у Києві на коронавірус хворіють 1080 школярів та 740 педагогів. Також голова комітету ВР пояснив, що школи не закривають, оскільки в них хворіють менше 1% учнів та працівників.
Фото: автор – YummyBuum, Depositphotos
Обговорення