Напишіть нам

Всі проєкти

Всі теми

9 Листопада 2023

МОН пропонує запровадити в німецьких школах уроки української мови

Міністр освіти і науки України Оксен Лісовий запропонував німецьким партнерам внести українську мову до переліку іноземних, які вивчають у німецьких школах.

Про це повідомило МОН.

8 листопада Оксен Лісовий разом із федеральною міністеркою освіти та досліджень Німеччини Беттіною Штарк-Ватцінгер підписали Декларацію “Про наміри щодо співробітництва у сфері науки, технологій та інновацій” і обговорили деталі співпраці.

Зокрема, більша частина ключових напрямів взаємодії базується на співробітництві в науковій і дослідницькій сфері, а також партнерстві між німецькими й українськими університетами.

Крім того, міністр освіти і науки Оксен Лісовий запропонував німецьким партнерам створити у своїх закладах освіти факультатив з української мови. На цих заняттях українські діти, які вимушено переїхали за кордон через повномасштабне вторгнення росії, зможуть додатково вивчати рідну мову. У МОН переконані, що таке рішення підтримає школярів і школярок, а також дасть їм змогу зберегти національну ідентичність.

“Ця домовленість також є фундаментом для укладання нової угоди у сфері науки, технологій та інновацій між Україною та Німеччиною вже наступного року”, – зазначили в МОН.

Читайте також:Проєкт стандарту профільної середньої освіти: що передбачає та як долучитися до обговорення”.

Титульне фото: МОН


Обговорення