11 596
0
Міністерство освіти і науки України затвердило Порядок та умови здобуття загальної середньої освіти в школах України в умовах воєнного стану. Відповідний наказ №1112 оприлюднили на сайті МОН.
Ознайомитися з текстом документа всі охочі можуть нижче або за посиланням.
Як розповіли в МОН, наказ №850 був скасований.
Водночас наказ №1112 є частиною комплексної політики “Школа офлайн”, яка має на меті повернути якомога більше українських учнів і учениць до очного навчання там, де це дозволяє безпекова ситуація. А також створити можливості для якісного дистанційного навчання для школярів і школярок, які нині перебувають:
Як розповіли в МОН, у межах “Школи офлайн” планують затвердити ще три нормативно-правові акти:
Усі зміни почнуть впроваджувати з 1 вересня 2025 року. Проте, якщо області готові до імплементації окремих компонентів у 2024–2025 навчальному році, вони можуть розпочати процес раніше.
Згідно з наказом, для повернення учнів і учениць до очного / змішаного навчання потрібно декілька умов:
У МОН розповіли, що дистанційні школи та класи також продовжать функціонувати. Тобто, якщо школа не відповідатиме умовам роботи в очному форматі, вона може працювати в дистанційному (згідно з Положенням про дистанційну форму здобуття освіти).
Для організації дистанційного навчання в школі має бути створений щонайменше один клас на паралелі (для всіх років навчання):
Навчальний план дистанційних класів формуватимуть:
У МОН звертають увагу, якщо учень / учениця не вчиться в школі за кордоном, він / вона має продовжувати навчання в дистанційному класі в Україні за повною програмою, сімейною формою чи екстернатом.
Водночас, як додали в МОН, дистанційні класи з українознавчим компонентом – “це окреме навантаження вчителів, яке закладатимуть у формулу обрахунку освітньої субвенції”.
Раніше ми також розповідали, що діти-ВПО цьогоріч можуть продовжити навчатися дистанційно у “своїх школах”. Утім, з 1 вересня 2025 року батьки будуть зобов’язані перевести дитину у місцевий заклад освіти, який працює офлайн. Покрокова інструкція, як це зробити, доступна за посиланням
Учні на ТОТ цьогоріч також зможуть продовжити навчатися в дистанційних класах, якщо це дозволяє безпекова ситуація (оцінку безпечності робитимуть учителі та батьки дитини). Водночас вони можуть перейти на навчання за педагогічним патронажем. Докладніше – тут.
Крім того, згідно з Порядком, у закладах освіти, діяльність яких була зупинена, оголошують простій або трудові договори з працівниками цих шкіл призупиняють у порядку, визначеному трудовим законодавством. Педагогів із таких шкіл можуть перевести до інших закладів освіти (за їхнім бажанням), зокрема, для продовження роботи з учнями з ТОТ.
Докладніше про впровадження комплексної стратегії “Школа офлайн” можна дізнатися:
Читайте також: “Навчання школярів, які перебувають за кордоном: як батькам перевести дитину в “українознавчий клас”.
Титульне фото: “НУШ”
Обговорення