529
0
Станом на кінець листопада понад 80 % українських закладів освіти – дитячі садки, школи та університети – були забезпечені автономними засобами електропостачання.
Про це під час виступу у парламенті розповів прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.
Нагадаємо, раніше ми публікували докладний матеріал про те, як заклади освіти переживають вимушені відключення світла. Ознайомитися з ним можна за посиланням.
За словами прем’єр-міністра, вимоги до об’єктів критичної інфраструктури чітко визначені законодавством (вони забезпечують виживання країни). Школи, садочки й університети не входять до відповідного переліку, тож там, як і в побутових споживачів, відбуваються відключення електроенергії. Утім, уряд має на меті забезпечити всі заклади освіти генераторами.
“Ми працюємо й за державний кошт і спільно з партнерами для забезпечення всіх закладів освіти протягом цього опалювального сезону автономним електропостачанням, щоб не переривати навчальний процес”, – сказав Денис Шмигаль.
Водночас дані, які медіа “НУШ” отримало за запитом від МОН, трохи відрізняються від озвучених прем’єр-міністром.
Так, на підконтрольній Україні території нині функціонує 12 061 державна / комунальна школа. Трохи більше ніж 10 тисяч із них працюють в очному або змішаному форматах.
Щодо ситуації із стабілізаційними відключеннями електроенергії 842 школи (7 %) повідомили, що не відчувають їхнього впливу (імовірно, тому що заживлені від ліній критичної інфраструктури).
Крім того, за даними, які надали самі заклади освіти:
Згідно зі статистикою, найменше генераторів мають Київські ЗЗСО (41 %) та заклади освіти в Закарпатській області (35%). Утім, варто зауважити, що 46 % київських та 54 % закарпатських шкіл не надали інформації (це два найбільші показники по країні з великим відривом).
Водночас найкраще забезпечені автономними засобами електроживлення заклади в:
Докладніше ознайомитися з даними щодо кожного регіону можна в таблиці нижче або в матеріалі за лінком.
Раніше ми також розповідали, що член освітнього парламентського комітету Роман Грищук звернувся до прем‘єр-міністра з проханням розглянути можливість включення закладів освіти до переліку обʼєктів критичної інфраструктури.
Читайте також: “700 українських шкіл отримають грошову допомогу на підготовку до зими”.
Титульне фото – te.20minut.ua; інфографіка в тексті – МОН
Обговорення