Напишіть нам

Всі проєкти

Всі теми

23 Січня 2024

НМТ – 2024: коли стартує реєстрація та як розподілять час роботи

Реєстрація для участі в цьогорічному національному мультипредметному тесті стартує в березні й триватиме до початку квітня. Загалом, майбутні абітурієнти складатимуть 4 предмети, які розподілять на 2 блоки. Перерва між ними триватиме 20 хвилин.

Про це повідомила директорка Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко.

Вона зазначила, що конкретні дати реєстрації та проведення тестування УЦОЯО повідомить пізніше, адже поки графік ще не затвердили. Однак, за словами Вакуленко, цьогоріч цей процес відбуватиметься, скоріш за все, повністю онлайн.

Для цього майбутньому вступнику необхідно буде створити свій персональний кабінет, після чого туди можна буде внести особисті дані й обрати перелік дисциплін для тестування. Крім того, майбутнім абітурієнтам необхідно буде вказати населений пункт в Україні чи за кордоном, де вони зможуть пройти НМТ. Тетяна Вакуленко також порадила учасникам за межами України реєструватися якомога швидше, адже “кількість місць за кордоном буде, як завжди, обмеженою”.

Вносити зміни до даних в електронному кабінеті (місце, предмет на вибір) можна буде до кінця реєстрації.

За словами очільниці УЦОЯО, чотиригодинний тест складатиметься з двох блоків по 2 години, між якими буде 20-хвилинна перерва.

До першого блоку ввійдуть завдання з української мови та математики, а до другого – з історії України й предмета, який обере учасник:

  • української літератури (для філологічних спеціальностей);
  • іноземної мови;
  • біології;
  • фізики;
  • хімії;
  • або географії.

На виконання завдань до кожної дисципліни в учасників буде близько 60 хвилин. Проте всередині одного блоку час можна буде розподілити: наприклад, виконати українську мову за 45 хвилин, а математику – за 75. Однак повертатися до завдань першого етапу після перерви учасники не зможуть.

Раніше ми розповідали, що розмір гранту на навчання в університеті залежатиме від балів НМТ.

Титульне фото: vsim.ua


Обговорення