Напишіть нам

Всі проєкти

Всі теми

6 Травня 2024

НМТ під час повітряної тривоги й тимчасові центри в прифронтових регіонах: в УЦОЯО розповіли про особливості цьогорічного тестування

Під час оголошення повітряної тривоги учасники й учасниці НМТ-2024 муситимуть спуститися в укриття й перебувати там до її завершення. Якщо небезпека триватиме менше, ніж 2,5 години, то майбутні абітурієнти й абітурієнтки зможуть повернутися до виконання завдань. В іншому разі, НМТ зупинять і учасникам необхідно буде зареєструватися для участі в додатковій сесії оцінювання.

Про це в ефірі телемарафону “Єдині новини” розповіла очільниця Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко.

За її словами, більшість майбутніх вступників візьмуть участь в основній сесії НМТ, яка відбуватиметься з 14 травня до 25 червня.

Однак, для учнів і учениць також передбачена додаткова сесія, реєстрація на яку стартує 10 травня. Крім того, скласти НМТ у додатковий період зможуть ті випускники й випускниці, які з об’єктивних причин не змогли взяти участь в основній сесії.

“Якщо учасник був зареєстрований в основній сесії, але з поважних причин – захворювання, тривала повітряна тривога – не зумів пройти оцінювання, він також зможе взяти участь в додатковій сесії”, – додала Вакуленко.

Директорка УЦОЯО розповіла, що в Центрі розуміють усю складність цьогорічного тестування. Адже учасникам і учасницям доведеться складати іспити з чотирьох предметів в один день. Утім, за її словами, проводити НМТ в декілька етапів було б неможливим, тому що майбутнім абітурієнтам і абітурієнткам довелося б двічі приїздити до тимчасових екзаменаційних центрів.

“Оцінювання відбудеться не лише в Україні, а й за кордоном, у 32 країнах світу, крім України”, – сказала Вакуленко.

Вона також повідомила, що тимчасові екзаменаційні центри не відкриватимуть на лінії розмежування й на тимчасово окупованих територіях України. Майбутнім абітурієнтам і абітурієнткам з цих територій доведеться приїхати на іспит в інші місця.

Крім того, за словами Вакуленко, цьогоріч учасникам і учасницям НМТ буде значно простіше працювати в програмному середовищі, адже поряд з кнопкою “зафіксувати“ буде повідомлення про те, коли відповідь була зарахована, і чи була вона зарахована остаточно. А в тестовому блоці з’явиться спеціальна панель навігації з усіма завданнями тесту (квадратики, які світитимуться червоним, щойно учасник зарахує відповідь).

“Якщо система працюватиме повільніше, ніж потрібно, або буде поганий інтернет у школі, то учасник / учасниця має сказати про це інструктору, оскільки проблема може бути не в усьому пункті чи аудиторії, а, наприклад на конкретному комп’ютері. На період відновлення час учасника буде призупинений. Якщо проблему не зможуть розв’язати, учаснику запропонують взяти участь у додатковій сесії”, – розповіла Вакуленко.

Раніше ми публікували докладну статтю, де зібрали всю основну інформацію про НМТ-2024, його правила та особливості. Ознайомитися з матеріалом можна за посиланням.

Таблиці переведення тестових балів у 200-бальну шкалу доступні тут.

Читайте також: “Проєкт “Вчися вухами” зібрав 155 аудіоуроків для підготовки до НМТ: слухайте й готуйтеся”.

Титульне фото: Facebook, Євдокимов Віктор


Обговорення