Напишіть нам

Всі проєкти

Всі теми

18 Листопада 2019

Новосад: якість освіти не може бути кращою за якість вчителів

Міністерка освіти і науки переконана, що потрібно сфокусуватись на підвищенні кваліфікації вчителів, а також на престижності професії педагога.

Про це вона сказала у програмі “Свобода слова Савіка Шустера”.

Я абсолютно переконана, що система освіти не може бути кращою, ніж якість її вчителів. Тому підвищення фаховості і престижності професії вчителя є одним з надважливих елементів шкільної освіти, – сказала Новосад.

Вона також зазначила, що в Україні 440 тисяч вчителів, тому підвищити зарплатню всім одразу надзвичайно складно.

“Але ми поступово рухаємося до цілі, яка закладена в законі “Про освіту”, – до 2023 року вийти на оклад для найнижчої категорії у 4 прожиткові мінімуми”, – додала очільниця МОН.

Новосад також підкреслила, що молоді вчителі отримують лише трохи більше 4 тисяч гривень. Усе тому, що зарплатня вчителя складається з малого окладу і безлічі надбавок, які молодий педагог не може отримати через відсутність стажу.

Тому в уряді вирішили підтримати молодих вчителів виплатою в розмірі 10 прожиткових мінімумів (близько 21 тисячі гривень).

Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила бюджет на 2020 рік, в якому передбачена щорічна виплата молодим учителям та підвищення зарплатні вчителям загалом через перегляд розподілу освітньої субвенції – відповідно до реальної кількості учнів.

“Нова українська школа”

Фото: автор – Wavebreakmedia, Depositphotos

Підписуйтесь на наші Facebook та Viber


Обговорення