1 180
0
Сьогодні, 1 листопада, Уряд України підтримав призначення Надії Лещик на посаду освітнього омбудсмена.
Про це повідомили представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук у своєму Telegram-каналі та колишній омбудсмен Сергій Горбачов на своїй Facebook-сторінці.
Нагадаємо, Сергій Горбачов завершив каденцію 14 серпня 2024 року. Для пошуку нового омбудсмена в МОН створили спеціальну комісію, яка вивчала резюме кандидатів і проводила співбесіди.
“Сьогодні – рівно п’ять років від того дня, коли 1 листопада 2019 року освітній омбудсмен та Служба освітнього омбудсмена почали прийом звернень від учасників освітнього процесу. Це були непрості для всіх нас роки, а далі – так само багато роботи й багато викликів. І саме сьогодні, 1 листопада 2024 року, Уряд підтримав призначення на цю посаду пані Надії Лещик. Вітаю пані Надію та буду підтримувати її в цій складній роботі!” – написав Горбачов.
Раніше ми розповідали, що Надія Лещик з жовтня 2019 року й донині працювала начальницею відділу медіа та аналітики Служби освітнього омбудсмена.
У 2015–2019 роках вона була завідувачкою сектору зовнішніх комунікацій та завідувачкою сектору електронних інформаційних ресурсів Інституту модернізації змісту освіти.
Також пані Надія має досвід роботи на посаді методистки вищої категорії, завідувачки відділу зв’язків із громадськістю відділення змісту позашкільної освіти та виховної роботи Інституту інноваційних технологій і змісту освіти.
За інформацією з відкритих джерел, Надія Лещик брала участь у конкурсному доборі на посаду керівника комунального некомерційного підприємства “Освітня агенція міста Києва”. Також входила до складу організаційного комітету Всеукраїнського конкурсу вебсайтів позашкільних закладів освіти, має наукові роботи в Google Академія.
На місцевих виборах 2021 року входила до команди партії “Голос” у Броварах.
Надія Лещик одна з небагатьох, хто влітку публічно заявив про участь у конкурсі на посаду освітнього омбудсмена. У своєму дописі на Facebook вона розповіла:
“Маючи п’ятирічний досвід роботи в Службі освітнього омбудсмена, добре розумію, які саме є проблеми із захистом прав: прогалини в законодавстві, відсутність механізмів захисту прав у громадах, неякісна комунікація з учасниками освітнього процесу, відсутність реальних механізмів впливу на порушників прав тощо.
Тому разом із депутатами Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій розробляємо пропозиції, щоб освітній омбудсмен мав більше реальних інструментів для захисту прав в освіті”.
Читайте також: “МОН шукає претендентів на посаду освітнього омбудсмена: докладно розповідаємо про обов’язки, обсяг роботи та зарплату”.
Титульне фото: Facebook, Надія Лещик
Обговорення