537
0
Влада Харківщини не дозволятиме закладам освіти, які мають облаштовані найпростіші укриття в підвалах, створювати у сховищах “центри позашкільного спілкування чи навчання”. Адже тоді школи зможуть підміняти поняття офлайн-освіти.
Про це під час щорічної освітянської конференції “Серпнева-2024” повідомив очільник Харківської обласної державної адміністрації Олег Синєгубов.
“У нас були такі приклади в приватних школах Харкова. Вони де-юре оформлювали найпростіші укриття як “центри позашкільного спілкування”, однак фактично йшлося про одночасне зібрання великої кількості дітей в приміщеннях, які не є повністю безпечними. Навіть якщо ми дамо змогу дітям навчатися в школах очно, це відбуватиметься безпосередньо в повноцінних захисних спорудах, адже час підльоту ракети 30–40 секунд”, – пояснив він.
За словами Олега Синєгубова, у 2024 році російська армія обстрілювала цивільну інфраструктуру Харківщини понад 2 тисячі разів. А з початку повномасштабної війни пошкоджень зазнали 307 шкіл області, ще 48 – були зруйновані.
Він також розповів, що 2024–2025 навчальний рік на Харківщині розпочнеться переважно онлайн. Очне навчання організують лише в тих закладах освіти, які мають повноцінні захисні споруди.
“Наразі в області триває реалізація пілотного проєкту будівництва 6 нових захисних споруд. Це дасть змогу вивести в офлайн понад 5 тисяч дітей. У майбутньому плануємо збудувати ще 48 таких укриттів”, – додав він.
За словами очільника Харківської ОДА, частину учнів і учениць мають повернути до очного навчання до кінця поточного календарного року. Водночас у 2025 році офлайн-навчання планують запровадити в Красноградському й Лозівському районах (і, можливо, в Харківському).
Загалом до кінця 2024–2025 навчального року, як розповів Олег Синєгубов, Харківщина має “амбітні плани вивести в офлайн” майже 13 тисяч дітей. Для цього навчання в закладах освіти організовуватимуть у 2 зміни.
“На першому місці безпека учасників освітнього процесу. Зокрема, йдеться про максимальну віддаленість від лінії фронту та кордону з росією і наявність захисних споруд”, – пояснив він.
Крім того, Олег Синєгубов розповів про ситуацію в дошкільній освіті. За його словами, більшість садочків Харківщини також розпочнуть навчальний рік онлайн. Утім, місцева влада максимально намагатиметься повернути дошкільнят до очного навчання. Зокрема, серед можливих варіантів розглядають проведення занять для вихованців ЗДО в шкільних укриттях.
Читайте також: “На базі 10 профтехів створюються сучасні профорієнтаційні хаби для школярів”.
Титульне фото – “Суспільне Харків”; фото в тексті – скриншоти з прямого етеру конференції
Обговорення