29 331
0
Під час вступної кампанії 2023 року учасники знову складатимуть НМТ. Тестування відбудеться в один день у дві зміни, триватиме 180 хвилин і складатиметься з двох обов’язкових та однієї варіативної дисципліни.
Про це повідомили під час спільного брифінгу МОН, профільного Комітету ВР та УЦОЯО.
Найголовніше про НМТ-2023:
Докладніше з умовами НМТ можна ознайомитися в інфографіці від УЦОЯО.
НМТ-2023 ІнфографікаТакож у вступній кампанії-2023 планують провести дві сесії НМТ: основну (у червні) і додаткову (у червні – липні). У додатковій сесії зможуть узяти участь ті вступники, які з поважних причин не склали тестування під час основної.
Випускники, які тимчасово перебувають за кордоном і бажають здобувати вищу освіту в Україні, матимуть можливість скласти НМТ у спеціально створених екзаменаційних центрах у багатьох країнах світу (за словами міністра Сергія Шкарлета, для цього МОН планує використати мережу освітніх хабів).
Вступники з тимчасово окупованих територій зможуть скласти НМТ за дистанційною моделлю за їхнім вибором й укласти договори із закладами вищої освіти протягом трьох місяців.
Було неодноразово наголошено, що готуватися до НМТ можна і потрібно за програмою ЗНО з кожної дисципліни, зокрема, користуючись тестовими завданнями попередніх років.
Не пізніше ніж у квітні УЦОЯ оприлюднить демонстраційний варіант тесту із онлайн-тестувальником.
Тести для першої та другої змін будуть відрізнятися: буде розроблено 23 унікальні варіанти НМТ з кожної дисципліни.
Блоки з української мови, хімії, біології та історії України міститимуть по 30 тестових завдань, математика та фізика – по 22 і 20 завдань відповідно.
Валерій Бойко, в.о. директора УЦОЯО, наголосив, що у завданнях з іноземних мов не буде аудіювання й написання есе, адже програмне забезпечення платформи, на якій відбудеться НМТ, не дає змоги їх перевірити без залучення екзаменаторів.
Аналогічно й тести з української мови не міститимуть завдань відкритої форми, зокрема власного висловлення.
Завдання з історії України, за словами Бойка, цього року міститимуть тести на встановлення хронологічної послідовності. Вони, як і минулого року, охоплюватимуть історичний період другої половини XVI – початку XXI ст., тобто програму 8–11 класів. Питань з давньої та середньовічної історії України на НМТ не буде.
Для вступу у 2023 році можна використовувати результати НМТ-2023, 2022 та ЗНО-2021, 2020 років.
Абітурієнт може подавати до 20 заяв, з них до п’яти – на бюджетну форму навчання (конкурсний бал на бюджет не може бути нижчим за 130, на правові й фармакологічні спеціальності, публічне управління та адміністрування й міжнародні відносини – 140, на лікарські – 150).
Середній бал атестату під час вступної кампанії-2023 не враховуватимуть.
Сільський коефіцієнт цього року не використовуватимуть, галузевий коефіцієнт лишається актуальним, регіональний буде визначено навесні з огляду на ситуацію в державі.
Читайте також: “ДСЯО шукає експертів для сертифікації вчителів початкових класів”.
Слава Україні!
Героям слава!
Переможемо!
Зображення: титульне – Міністерство освіти і науки України, інфографіка – Український центр оцінювання якості освіти
Обговорення